זוהתה גופת עמרי להד בקולומביה

לאחר היעדרות של חודש, אותרה אתמול גופתו של עומרי להד, בן ה-23 מראש פינה, בגבול בין קולומביה לברזיל. עומרי נפטר כבר לפני חודש, כנראה מהכשת נחש ואמש, לאחר שפורסמו תמונותיו באזור, זוהתה גופתו ומשפחתו קיבלה את הבשורה האיומה

התחזיות האופטימיות הסתיימו בטרגדיה. גופתו של עמרי להד, מטייל ישראלי בן 23, שנעלם לפני כחודש בקולומביה, אותרה אמש, לאחר ימים רבים של חיפושים נרחבים אחריו באזור לטיסיה שבדרום קולומביה. את החיפושים ניהלו אחיו של עומרי, תום, ואיש יחידת החילוץ חיליק מגנוס. השניים נעזרו אתמול גם במסוקים כדי לאתרו.


עומרי, שהיה ידוע בכינוי "קיפי", כפי שמסופר הבוקר ב"ידיעות אחרונות", יצא בטיסה מבוגוטה שבקולומביה ונראה לאחרונה ב-28 באוקטובר בלטיסיה שבדרום המדינה. התוכנית של עומרי הייתה לטייל לאורך האמזונס, עד פרו, ומשם להמשיך לבוליביה. עמרי נפרד מחבריו, המטיילים הישראלים, ב-26 באוקטובר, משך כסף מזומן ואחר כך, ככל הנראה, יצא להפלגה לכיוון העיר איקיטוס בפרו.


אמש, סמוך לחצות (שעון ישראל) , זוהתה הגופה על ידי מגנוס: "ההרגשה שלי כשזיהיתי את הגופה הייתה מאוד קשה, סיפר מגנוס ל"ידיעות אחרונות". "כל הזמן קיוויתי והאמנתי שיש סיכוי שנמצא אותו בחיים. מתברר שגופתו נמצאה לפני כמה שבועות ולפי הסימנים עליה הוא כנראה הוכש על ידי נחש. בזמן שאני מצאתי את הגופה, אחיו תום היה במקום אחר".

מסתבר שגופתו של עומרי נמצאה כבר לפני חודש על ידי מקומיים בגבול עם ברזיל, אך הם לא ידעו במי מדובר והחזיקו אותה בתחנת משטרה במקום. כשפורסמו התמונות של עומרי באזור, הועלתה הסברה שכנראה מדובר במטייל הישראלי.

אתמול: "סיכויים גבוהים שעומרי בחיים"

עומרי להד הוא בנו של פרופסור מולי להד, אחד המומחים הבכירים בארץ לטיפול בטראומה נפשית. פרופ' להד ניהל מביתו בראש פינה את מאמצי החיפושים אחר בנו ואת המשבר שפקד את משפחתו. משפחתו של עמרי יצרה קשר עם חדר המצב של משרד החוץ ועם נציגויות ישראל והוציאה לאחרונה משלחת חיפושים לאזור.

"איתרנו את מקום ההתארגנות שלו בלילה לפני שהוא יצא, ויש לנו עדויות ברורות וחותכות שהוא אמנם יצא לטיול של יומיים שלושה ולא חזר מהטיול", עדכן ביום ראשון חיליק מגנוס, מחברת החילוץ, על ההתפתחויות בחקירה. "אנחנו גם יודעים שהוא מצויד בצורה שתאפשר לו לשרוד". לפי דבריו של מגנוס, רק לפני יומיים, באזור שעמרי היה אמור להימצא יש מים בשפע, אין מחסור במזון, וככל הנראה, הסיכויים שהמטייל הישראלי עודנו בחיים גבוהים.

מיכל, אחותו של עמרי, סיפרה ביום ראשון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי יוזנק לראשונה מסוק כדי לחפש אחר אחיה. "אנחנו מקווים שעומרי יראה את המסוק ויבין שאנחנו מחפשים אותו. כך אולי הוא יתמלא בתקווה ויתארגן טוב יותר כדי שנוכל לאתר אותו בקלות". אמש כאמור, נמצאה גופתו.