ירושלים: "מלשינון" נגד "דירות ההוללות" בשכונות החרדיות

משטרת הצניעות גרסת ירושלים: "סיירות" מיוחדות מסתובבות בשכונות החרדיות, ומחפשות אחר בחורי ישיבה המחזיקים מחשבים בבתיהם. ה"פושעים הכבדים" יותר - הם אלו המחוברים לרשת

הפשקוול הקורא להלשין על ה"חוטאים" (אתר "חרדים")

בשכונות החרדיות בירושלים מנסים להתמודד עם הפתיחות של חלק מן הבחורים החרדיים הגרים באזור. בפשקוויל המפורסם בימים אלה בשכונות, יוצאת סיירות צניעות למאבק נגד פעילויות לא מוסריות שנעשות בכתלי השכונה: בחורי ישיבה מחזיקים מחשבים בביתם ללא אישור ויותר מכך - הם מחברים אותם לאינטרנט.

הדירות המוגדרות כ"דירות ההוללות", מושכרות לבחורים חרדיים, חלקם מחו"ל וחלקם הגיעו לגור בירושלים מערים אחרות. "על השכנים לעמוד בתוקף שלא יהיה דירה בלי פיקוח, ובה מחשבים עם כל מיני תועבה", נכתב בפשקוויל. "הועד למען טוהר השכונה" חתום עליו, וסיירת הצניעות אף מפרסמת את מספר הטלפון שלה וקוראת למסור מידע על "החוטאים".

המאבק המתמשך באינטרנט, החודר לבתים רבים גם בעדה החרדית, גורם לפלגים רבים להילחם בתופעה בכל דרך. מלבד פעילותה של סיירת הצניעות ברחובות השכונות החרדיות, במספר מקרים גולשות התקריות עם ה"חוטאים" לכדי אלימות של ממש. עם זאת, לא נראה כי גם המאבק הזה צפוי להסתיים בעתיד הקרוב לעוף.