צפו: המעורב הירושלמי הגדול בעולם

30 ק"ג בשר, 12 ק"ג סלטים, פיתה בעובי עצום ולא מעט קלוריות: בשוק מחנה יהודה קבעו שיא גינס חדש כשהציגו את צלחת המעורב הירושלמי הגדולה בעולם. העוברים והשבים התקשו לשלוט על עצמם - והאמת, גם לנו היה לא קל. צפו בתמונות

אחרי שהלבנונים "גנבו" מאיתנו את שיא גינס לצלחת החומוס הגדולה בעולם, החליטו בישראל להשיב מלחמה עם הישג שסביר להניח שהשכנים מצפון יתקשו לשחזר: המעורב הירושלמי הענק ביותר בתבל.

במשך יותר משעה עמלו היום תשעה שפים על היצירה הקולינרית המרשימה שהוצגה במרכז שוק מחנה יהודה. הפיתה הענקית שקוטרה כשני מטרים הורכבה מכ-30 ק"ג בשר, 12 ק"ג סלטים ושנים ו-10 ק"ג קמח. על הקלוריות - אף אחד לא מדבר.

השפים הירושלמים חברו לסוחרי שוק במסגרת אירועי "חמשושלים", אשר במהלכם נהנה הציבור בבירה מעשרות אטרקציות יחודיות. "אין יותר ירושלמי ממעורב ירושלמי", הסבירו השפים את הרעיון ליצירה המקורית והטעימה.

העוברים והשבים שהתקהלו סביב הצלחת הענקית התקשו לשלוט על בלוטות הטעם, וביקשו ליהנות מהמאכל האהוב. אך למרות הכוונות הטובות, הם נאלצו להתאפק או לשלם בעצמם על מנה בגודל רגיל. מארגני האירוע החליטו להעביר את הצלחת כתרומה לבתי תמחוי.