יום התרמה מיוחד - כדי למצוא את עמרי הנעדר בדרום אמריקה

עומרי להד יצא לפני כחודש מההוסטל בו ישן בקולומביה לטיול בגבול עם פרו. מאז לא נוצר עמו קשר ואיש אינו יודע על מקום הימצאו. אתמול אותר המקום בו התארגן ליציאה לטיול ובו דברים שהשאיר מאחוריו. מחר יוזנק מסוק בחיפושים אחריו, ובינתיים בני משפחתו מארגנים יום התרמה מיוחד כדי לממן את הוצאות החיפושים

עמרי להד, בן 23 מראש פינה, נראה לאחרונה לפני כחודש בעיר לטיסיה בקולומביה. מאז לא נוצר עמו קשר ולא התקבל כל מידע על מקום הימצאו. עמרי נפרד מחבריו ב-26 באוקטובר ונראה באחרונה יומיים לאחר מכן בגבול בין קולומביה לפרו. הוא משך כסף מזומן ואחר כך, ככל הנראה, יצא להפלגה לכיוון העיר איקיטוס בפרו.

משפחתו של עמרי יצרה קשר עם חדר המצב של משרד החוץ ועם נציגויות ישראל והוציאה משלחת חיפושים לאזור, אך עד כה ללא הועיל. "איתרנו את מקום ההתארגנות שלו בלילה לפני שהוא יצא, ויש לנו עדויות ברורות וחותכות שהוא אמנם יצא לטיול של יומיים שלושה ולא חזר מהטיול", עידכן חיליק מגנוס מחברת החילוץ על ההתפחויות בחקירה. "אנחנו גם יודעים שהוא מצוייד בצורה שתאפשר לו לשרוד". לדבריו, באזור שעמרי נמצא יש מים בשפע, אין מחסור במזון, וככל הנראה, הסיכויים שהמטייל הישראלי עודנו בחיים גבוהים.

מיכל, אחותו של עמרי, מספרת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי מחר יוזנק לראשונה מסוק כדי לחפש אחר אחיה. "אנחנו מקווים שעומרי יראה את המסוק ויבין שאנחנו מחפשים אותו. כך אולי הוא יתמלא בתקווה ויתארגן טוב יותר כדי שנוכל לאתר אותו בקלות".

מתגייסים כדי למצוא את עמרי

מחר (יום ב') מתקיים יריד מיוחד למען איסוף כספים להמשך החיפושים אחרי עמרי. הבזאר יתקיים באוניברסיטה העברית בירושלים החל משעות הבוקר ובהפסקות במהלך היום. סכום הכסף שייאסף במהלך היריד יועבר כתרומות לעמותה מיוחדת המסייעת למשפחות מטיילים נעדרים בחו"ל.

אחותו של עמרי מבקשת להדגיש כי החיפושים אחר עמרי ואחר מטיילים בכלל כרוכים בהוצאות כספיות כבדות ביותר וקוראת לציבור לסייע בתרומות. היא גם מוסיפה כי כל סכום כסף שיישאר לאחר איתורו המיוחל של אחיה, ישמש לחיפוש אחר נעדרים אחרים בעתיד.

ניתן להעביר תרומות לחשבון ע"ש: "העמותה לאיתור והצלת תרמילאים נעדרים ע"ש ברק רודבסקי"
העמותה מתפקדת כמלכ"ר מספרה 58-040-949-8 מוכרת לצרכי מס והינה בעלת טופס 46.

ניתן להעביר כספים כבר מהיום לחשבון שמספרו 110286 בבנק פועלים (12), סניף רחובות - 615
או בקיצור: 12-615-110286.