"טיסת העיתונאים" הוחזרה לנתב"ג - בגלל תקלה במטוס

מטוס של חברת "ישראייר" שהמריא בצהריים מנתב"ג לאילת נאלץ לנחות לאחר דקות ספרות בעקבות תקלה במנורת החיווי. על המטוס היו עיתונאים רבים שהיו בדרכם ל"כנס העיתונות באילת" והתבשרו כי הטיסה מתעכבת מעט לתיקון התקלה. בינתיים, חילקו להם סנדביצ'ים חינם

תקלה ב"טיסת העיתונאים" (חדשות 2)

טיסה עמוסת עיתונאים של חברת "ישראייר" מנמל התעופה בן גוריון לאילת, נאלצה לשוב על עקבותיה לאחר דקות ספורות, בעקבות תקלה קלה שנמצאה במנורת החיווי במטוס. בטיסה שהמריאה בצהריים היו עיתונאים רבים שעשו את דרכם ל"כנס אילת לעיתונות".

"בשעה 11:50 המראנו באיחור של כמה דקות", סיפר אחד העיתונאים שהיה על המטוס. "הדיילת הודיעה כי אורך הטיסה הוא 35 דקות ושנייה לאחר מכן הקברניט הודיע שיש תקלה טכנית, לא משהו בטיחותי אלא משהו שקשור לנחיתה באילת ושאנחנו צריכים צריכים לחזור לנתב"ג".

הנוסעים על המטוס שהיה מלא כמעט עד אפס מקום לא התרגשו מ"הבשורה", והמתינו לנחיתה, דקות ספורות לאחר שהמריאו לאוויר. "לא היתה פאניקה במטוס אבל ההודעה היתה מוזרה, מה מישהו החליט לקצר את מסלול הנחיתה באילת ולא ידעו את זה קודם? ואכן חזרנו לאחור.

"אחרי כמה דקות נחתנו בשלום, היו כמובן כאלה שמחאו כפיים, הנחיתה למרות הכל הצליחה. אבל עדיין לא ברור מה קרה, איש לא טרח להסביר למעט ההסבר המוזר הזה".

לפני שירדו מהמטוס, הודיעו לנוסעים כי תיקון התקלה ייארך בן שעה לשעה ו-45 דקות. בין העיתונאים שהיו על המטוס היו גם נשיאת מועצת העיתונות השופטת בדימוס דליה דורנר שאמורה להשתתף באחד הפאנלים בכנס, אריה שקד מנהל קול ישראל, משה שלונסקי, שמעון וילנאי כתב קול ישראל, ואחרים. כדי להמתיק את עוגמת הנפש, זכו הנוסעים בתלושים לכריך וקפה בחינם.

גורמים בישראייר מספרים כי מדובר בתקלה מינורית ולא נדירה במיוחד. "המנורה לא נדלקה ולכן בחברה מעדיפים לא לקחת סיכון או חלילה לסכן את חיי הנוסעים, אבל לא מדובר בתקלה משמעותית".

מישראייר נמסר בתגובה: "בשל תקלה באחת מנורות החיווי הוחזר המטוס לנתב"ג. ישראייר עושה את כל המאמצים לטיפול מהיר בתקלה, ובנוסף דואגת לרווחת הנוסעים בזמן ההמתנה".