הפעוטה שנפצעה בשריפה חוזרת הביתה

כשבוע לאחר השריפה בבית במישר בה נפצעו קשה אם ובתה, ישנם סוף סוף חדשות טובות. הפעוטה, שהרופאים נאבקו על חייה, התאוששה באופן ניכר ואמש היא שוחררה לביתה

הדירה שעלתה באש. ארכיון (חדשות 2)

התינוקת שנפגעה קשה לפני שבוע בשריפה שפרצה בביתה בישוב מישור, התאוששה באופן ניכר ומצבה הרפואי השתפר. אמש היא שוחררה לביתה אך עדיין תמשיך להיות תחת מעקב הרופאים.

הפעוטה מיכל רוגל, חולצה יחד עם אימה שירי, לאחר שנפגעו קשה משאיפת עשן משריפה שנגרמה ככל המראה מקצר חשמלי. הרופאים נאבקו על חייה של מיכל, בעוד שמצב האם התייצב והוגדר בינוני. התינוקת הייתה מורדמת ומונשמת כאשר הגיעה לטיפול נמרץ, אך במהלך השבוע היא החלה לנשום בכוחות עצמה וכעת מצבה הבריאותי מוגדר טוב.

חוקרי הכבאות שבדקו את המקרה מעריכים כי הקצר נגרם מהמקרר שהיה בקומה הראשונה של הבית. מכיוון שהאם וביתה היו בקומה השנייה לקח זמן עד שהבחינו כי הבית עולה בלהבות.

זוג רופאים הציל את חייהן

למרבה מזלן של מיכל ושירי זוג רופאים שעברו באותו זמן מחוץ לביתן לא היסס והציל את חייהן. "בעלי וחבר עלו על סולם לחלון, שכנעו את האישה לצאת החוצה, היא לא רצתה לצאת החוצה ולהשאיר את הבת שלה בפנים, אז הם פנו לחלק האחורי של הבית - שם הייתה הילדה", סיפרה ד"ר רותם לפידות.

"הם ניסו לפרוץ את הבית בתחילה דרך הדלת ולא הצליחו, אז הם ניפצו את החלון של הדלת והצליחו להיכנס", סיפרה. "מה שעזר לו זו מסכת אב"כ, חבר שעוסק בחקלאות שעוסק בחומרי הדברה נתן לו את המסכה שאפשרה לו להיכנס, זה היה עשן נוראי".

לדבריה, "האמא בינתיים כיוונה אותו מלמטה, הוא לא ראה כלום, הוא שמע את הגניחות של הילדה, הוא לא ידע מה הוא לוקח הוא פשוט רץ איתה החוצה, ועוד לפני שהם ירדו הוא ביצע בה הנשמה".