הפעוטה שחולצה מהאש פקחה את עיניה

שיפור משמעותי במצבה של התינוקת בת השנתיים שניצלה בנס משריפה בביתה ונפגעה באורח אנוש. בבית החולים קפלן מדווחים כי הילדה מתואששת במהירות וכבר מזהה את קרובי משפחתה. "היא תשוחרר לביתה בימים הקרובים", מעריך הרופא שמטפל בפעוטה בשיחה עם חדשות 2

חדשות טובות: חמישה ימים לאחר שאושפזה במצב אנוש, מדווחים הרופאים בבית חולים קפלן ברחובות על שיפור משמעותי במצבה של הפעוטה בת השנתיים שנפגעה בשריפה בביתה שבמושב מישר.

אתמול התעוררה הפעוטה ופקחה לראשונה את עיניה, והיום מעריך הרופא שמטפל בה כי היא תשוחרר לביתה כבר בימים הקרובים. "הפעוטה עדיין חלשה וישנונית, אבל היא מתאוששת במהירות ובני משפחתה רגועים הרבה יותר בעקבות ההתקדמות החיובית", סיפר ד"ר אלווין טבצ'ניק, מנהל מחלקת הילדים בבית החולים, בשיחה עם חדשות 2. "היא נושמת בצורה עצמאית, מגיבה לסביבה ומזהה את קרוביה".

המחלצים: "זה נראה ברור מאליו"

ביום שבת האחרון חילצו שני רופאים מבית החולים רמב"ם, רותם ומשה לפידות, את הילדה מביתה הבוער ביישוב הסמוך לגדרה. למרות שסיכנו את חייהם בבית בוער, משוכנעים בני זוג שכל ישראלי היה עושה את אותו הדבר במקומם.

"באותו רגע זה נראה ברור מאליו", הסבירה רותם. "זה איזשהו אינסטינקט שקיים בך, זה דבר שהוא חזק ממך שאתה לא תשאיר פעוטה ככה. זה נכון שרק בדיעבד אתה קולט את הסכנה שהייתה יכולה להיות שם".

שני הרופאים, שהתארחו בבית הסמוך, הבחינו בעשן שעולה מהדירה ושמעו את אם המשפחה זועקת לעזרה. "בעלי וחבר עלו על סולם לחלון, שכנעו את האישה לצאת החוצה, היא לא רצתה לצאת החוצה ולהשאיר את הבת שלה בפנים, אז הם פנו לחלק האחורי של הבית - שם הייתה הילדה", סיפרה הרופאה. "הם ניסו לפרוץ את הבית בתחילה דרך הדלת ולא הצליחו, אז הם ניפצו את החלון של הדלת והצליחו להיכנס".