"הרביצו לי רק בגלל שאני הומו"

שנתיים אחרי חשיפת הכנופייה הניאו-נאצית, שנהגה בין היתר לתעד את קורבנותיה בשעה שהותקפו, מדבר אחד מהם לראשונה ומתאר כיצד התנפלו עליו חברי הכנופיה ללא סיבה, שברו לו את הלסת והכו אותו עד זוב דם

"חשבתי שאני עומד למות, ראיתי את המוות בעיניים. אני יללתי, יללתי כמו חיה פצועה. פחדתי לצעוק - לא יכולתי לצעוק", במילים אלה מתאר א', שהותקף לפני כשנתיים בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב על ידי חברי הכנופיה הניא-נאצית הישראלית.

הוא נכנס לשירותים הציבוריים וקבוצה של ארבעה צעירים נכנסה אחריו. "אחד מהם ניגש, בעט לי בגב ואז נפלתי מהבעיטה בגב. רוב המכות היו בראש, בפנים, ואני ניסיתי להגן על עצמי עם היד", סיפר הצעיר.

הצעירים שתקפו את א' השתייכו לכנופיית הניאו נאצים מפתח תקווה, שנהגו להכות באכזריות עובדים זרים, עולים חדשים והומוסקסואלים. א', בן 46 המגדיר עצמו כטרנסקסואל, זוכר כיצד הכו אותו, שברו לו את הלסת ותיעדו את מעשיהם במצלמה.

בשלב מסוים הצטרף חבר נוסף בכנופיה לתקיפה ואמר לו "מגיע לך אתה הומו", תיאר א והוסיף "הוא המשיך עם המכות בפנים כשאני על הרצפה. בתקיפה שלו אני כבר ראיתי את המוות שלי בעיניים".

"תקפו אותי רק בגלל הזהות המינית שלי"

מאז המקרה עברו כבר שנתיים, אבל רק עכשיו, בפעם הראשונה א' מעז לדבר, וגם לצפות בסרט שהופץ ברשת האינטרנט. באותה עת הוא לא ידע שהוא תועד.

מאז מנסה א' לשקם את חייו, למרות שהוא עדיין חי בפחד. גם היום, שנתיים אחרי הטראומה הוא עדיין לא מבין מדוע תקפו אותו. "עוד לא נתקלתי באכזריות כזאת", אמר א'. "ולמה? בגלל הזהות המינית שלי, אני בחרתי בה? אני צריך גם לשלם על זה?".

שמונת חברי הכנופיה הניאו-נאצית מפתח תקווה הורשעו בשנה שעברה בעסקות טיעון מקלות בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הם קיבלו עונשי מאסר שנעים בין שנה לשבע שנים. מי שנחשד כמנהיג הקבוצה נמלט מהארץ.