הבוקר: נמשכים החיפושים אחרי שרידי המסוק

הבוקר ימשיכו חוקרי התאונות לנסות ולמצוא שרידים נוספים של המסוק שהתרסק אתמול מול חופי נתניה. מתחזקת ההערכה בקרב החוקרים היא כי כשל טכני גרם לתאונה. אחיו של רן לפיד, טייס המסוק אמר: "אחי לא היה יכול להציל את אלה שהטיס"

מתחזקת ההערכה כי הגורם לתאונת המסוק הקטלנית אתמול מול חופי נתניה, בה נהרגו ארבעה בני אדם - הוא כשל טכני. הבוקר יתחדשו החיפושים אחר שרידי המסוק שנמצאים תשעה מטרים בעומקו של הים. החוקרים מקווים שתוך ימים ספורים תיוודע סיבת ההתרסקות.

בתאונה נהרגו שני טייסים ושני אנשי עסקים, אחד מהם תושב אנגליה. אמש פורסמו שמותיהם של שלושה מההרוגים: אדר שביט, בן 29 ממודיעין. יואב טמיר, בן 35, מתל אביב, שהשאיר אחריו אישה ובן. הלוויתו תתקיים היום בבית העלמין ירקון בשעה 12:00.

טייס המסוק רן לפיד, בן 49, מנס ציונה. לפיד, בן קיבוץ צרעה הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 15:00 בבית העלמין בנס ציונה.

"רן טייל בכל העולם"

"היו לאחי חיים מעולים, הוא טס והיה בכל העולם וטייל", סיפר חגי לפיד, אחיו של רן. "יש לו משפחה מדהימה וזה פתאום נחתך. אין לדעת איך זה קרה ולמה. אנחנו די משוכנעים שלאחי רן לא הייתה יכולת לעשות כלום כדי להציל את עצמו ואת האחרים שהיו איתו על המטוס".

אתמול סמוך ל-14:30 התקבל דיווח במוקדי המשטרה ומד"א על מסוק שנפל לים באזור נתניה. לחוף סירונית הוזעקו ספינות שיטור ימי וכוחות גדולים של משטרה ומד"א. לאחר זמן קצר הגיעו למקום גם ספינת "דבור" של חיל הים ומסוק צבאי שחג מעל אזור ההתרסקות.

הגופות חולצו באמצעות אופנועי ים אל החוף. במסוק, שהתרסק כ-300-500 מטרים מהחוף, היו ארבעה נוסעים ואנשי צוות. תחילה נמצאו גופותיהם של שניים מההרוגים. צוותי חילוץ והצלה ערכו במקום סריקות אחרי שני הנוסעים הנוספים - שנמצאו בתוך זמן קצר.

שום סיכוי להינצל

אבי דהרי, חובש מד"א ממרחב שרון שהגיע למקום אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "קיבלנו קריאה על האירוע, הגענו למקום, זיהינו שתי גופות שחולצו כבר מההתרסקות. ואחר כך חיפשו אחרי גופות נוספות".

עמית דיליאון, מתנדב מד"א נוסף שהגיע למקום סיפר: "הגעתי ולא ראינו כבר את המסוק". עוד אמר, כי כוחות החילוץ כבר שלפו חלק מהמסוק, "אבל קשה לראות והמסוק טבע".

אייל עמרני מציל בחוף סירונית סיפר: "ראינו מסוק, תמונה פסטורלית ואז שמענו רעש מהמנוע והפלופלור האחרוי השתחחר ופגע בקדמי", תיאר. "רצנו לכיוון צלילת המסוק ובמקום מצאנו חלקים צפים ושתי גופות. לא ידענו כמה יש, חשבנו שרק השתיים האלה והזעקנו את כוחות ההצלה. המראה היה מחריד. לפי הפציעות ואיך שהגופות נראו - לא היה להם שום סיכוי".

כך נראו הרגעים הראשונים לאחר ההתרסקות