תיעוד: כך נראים הרגעים הראשונים לאחר התרסקות המסוק

ארבעה בני אדם נהרגו כשמסוק אזרחי של חברת "טמיר תעופה" התרסק לתוך הים. ההרוגים הם שני טייסים וּשני אנשי עסקים שהיו על המסוק. ההערכה הראשונית היא שמדובר בתקלה טכנית. צפו בדקות הראשונות לאחר האסון

מחר בבוקר יחודשו החיפושים אחר שרידי המסוק האזרחי שהתרסק מול חופי נתניה. חוקרי התעופה מקווים לפתור את התעלומה ולהבין מה בדיוק גרם לתאונה הקטלנית: תקלה טכנית או עייפות החומר? בימים הקרובים, הם מבטיחים, נדע את התשובה.

הערב הותרו לפרסום שמותיהם של שניים מארבעת ההרוגים. יואב טמיר בן 35 מת"א, בנו של בעל חברת התעופה, ייקבר מחר בצהריים בבית העלמין ירקון. הוא השאיר אחריו אישה ובן. טייס המסוק, רן לפיד בן 49 מנס ציונה יובא למנוחות מחר ב-15:00 בבית העלמין בעירו. רן השאיר אחריו אישה ושלושה ילדים. 

סמוך ל-14:30 התקבל דיווח במוקדי המשטרה ומד"א על מסוק שנפל לים באזור נתניה. לחוף סירונית הוזעקו ספינות שיטור ימי וכוחות גדולים של משטרה ומד"א. לאחר זמן קצר הגיעו למקום גם ספינת "דבור" של חיל הים ומסוק צבאי שחג מעל אזור ההתרסקות.

הגופות חולצו באמצעות אופנועי ים אל החוף. במסוק, שהתרסק כ-300-500 מטרים מהחוף, היו ארבעה נוסעים ואנשי צוות. תחילה נמצאו גופותיהם של שניים מההרוגים. צוותי חילוץ והצלה ערכו במקום סריקות אחרי שני הנוסעים הנוספים - שנמצאו בתוך זמן קצר.

"לנוסעים במסוק לא היה סיכוי להינצל"

אבי דהרי, חובש מד"א ממרחב שרון שהגיע למקום אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "קיבלנו קריאה על האירוע, הגענו למקום, זיהינו שתי גופות שחולצו כבר מההתרסקות. ואחר כך חיפשו אחרי גופות נוספות".

עמית דיליאון, מתנדב מד"א נוסף שהגיע למקום סיפר: "הגעתי ולא ראינו כבר את המסוק". עוד אמר, כי כוחות החילוץ כבר שלפו חלק מהמסוק, "אבל קשה לראות והמסוק טבע".

אייל עמרני מציל בחוף סירונית סיפר: "ראינו מסוק, תמונה פסטורלית ואז שמענו רעש מהמנוע והפלופלור האחרוי השתחחר ופגע בקדמי", תיאר. "רצנו לכיוון צלילת המסוק ובמקום מצאנו חלקים צפים ושתי גופות. לא ידענו כמה יש, חשבנו שרק השתיים האלה והזעקנו את כוחות ההצלה. המראה היה מחריד. לפי הפציעות ואיך שהגופות נראו - לא היה להם שום סיכוי".