טבריה: 8 ילדים לבד בבית במשך 3 שבועות

לא ברור אם היו אלה הקללות, האלימות, הצעקות או גחלי הנרגילה שנמצאו במרפסות ובערוגות הבתים - שהביאו את השכנים בבניין בטבריה להתלונן לשירותי הרווחה ולשאול: איפה ההורים של הילדים האלה? רק אחר כך התברר שהאב יצא לעבוד ברמת גן, האם נמצאת בבית החולים לאחר לידה, וכל הילדים נשארו בבית לבד

חשד להזנחה חמורה בטבריה. צילום ארכיון (חדשות 2)

חשד: הורים לשמונה בטבריה הזניחו את שמונת ילדיהם במשך שלושה שבועות. החשד התעורר לאחר ששכני המשפחה התלוננו על רעש שעושים הילדים, הגדולה שבהם בת 14, לאחר שאב המשפחה, קבלן במקצועו, יצא לעבוד ברמת גן והאם עברה לידה.

ההורים עזבו את הבית והשאירו את הבת הבכורה לטפל ביתר הילדים. אלא שבת ה-14 לא שימשה בדיוק דוגמה חינוכית: לטענת השכנים, היא התנהגה באלימות ובחוצפה כלפיהם, ואף הגדילה לעשות כשאת הפחמים מהנרגילה אותה עישנה באופן יומיומי יחד עם חברותיה - זרקה לערוגות השכנים ולמרפסות ביתם.

השכנים החליטו לנסות ולהבין היכן נמצאים ההורים, וכשהתברר להם כי ההורים לא נמצאים בבית-החליטו להתלונן. "נמאס לנו מהילדים, מהקללות, מהצעקות וכל הבלאגן שקורה כאן, חיינו הפכו לסיוט", סיפר אחד השכנים.

השכנים ניגשו להתלונן במשטרה, שהפנתה אותם למחלקת הרווחה בעיריית טבריה כדי שזו תגיש תלונה על הזנחה. שירותי הרווחה ציינו כי מדובר ככל הנראה במשפחה שהגיעה לאחרונה להתגורר בטבריה, וכי בכוונתם לחקור את המקרה בכל הרצינות.