אמה של הפעוטה שניצלה מהשריפה מחכה לאות חיים

יממה עברה מאז ניצלו האם ובתה הפעוטה מהיישוב מישר משריפה שפרצה בביתן. הודות למעשה האמיץ של זוג הרופאים שחילצו אותן מבין הלהבות, ניצלו חייהן של האם ובתה. אך הפעוטה בת השנתיים עדיין מורדמת ומונשמת, ונשקפת סכנה לחייה. אמה, שמצבה השתפר בינתיים, נמצאת כל הזמן ליד מיטתה של הפעוטה ומחכה שתתעורר

מצבה של הפעוטה בת השנתיים שניצלה אמש מהשריפה בביתה שביישוב מישר ממשיך להיות אנוש. אמה, שניצלה גם היא מהלהבות, התאוששה היום ומצבה הרפואי השתפר. אך למרבה הצער, היא עדיין מחכה ליד מיטתה של בתה התינוקת וממתינה לרגע שבו תתעורר ותביט אליה שוב.

הפעוטה מאושפזת מאז אמש בבית החולים קפלן ברחובות כשהיא מורדמת ומונשמת, שם מנסים הרופאים להבין מה מידת הנשק שנגרם לה כתוצאה מהשריפה. "אנחנו לא יודעים מה מצבה הנוירולוגי", אמר היום ד"ר אלווין טבצ'ים מהמחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים קפלן. "כשנפסיק להנשים אותה ונעיר אותה - נוכל לדעת יותר טוב".

"הבנו שאנחנו פועלים נגד הזמן"

האם ובתה ניצלו הודות למעשה אמיץ של שני אזרחים טובים מחיפה שהיו במקום במקרה. זוג הרופאים, ד"ר משה לפידות ואשתו רותם, היו בביקור אצל חברים במושב, כשלפתע שמעו את זעקותיה של האם. "בשלב הראשוני האם עמדה מחוץ לחלון וזעקה לעזרה", תיאר משה. "היא הייתה אפופת עשן וצרחה שבתה התינוקת מיכל נמצאת בצד השני של הבית והיא לא מצליחה להגיע אליה".

"לא חשבנו פעמיים, אתה פועל מתוך הבנה שיש בבית תינוקת", הוסיף משה. אשתו רותם הוסיפה בצניעות "אנחנו אנשים רגילים, וידענו שכל דקה נוספת שהיא הייתה נשארת בבית, הייתה גורמת לנזק נוסף. הבנו שאנחנו פועלים נגד הזמן".

בדיקה שנערכה בבית העלתה שהאש פרצה כתוצאה מקצר במכשיר חשמלי במטבח הבית, אולם האש התפשטה במהירות לחדרים השונים. עוד מציינים בכבאות שפלה כי להערכתם, ייתכן שהאם ניסתה לכבות בעצמה את האש ולא הזעיקה את מכבי האש במשך זמן ממושך. אפשרות אחרת היא שהשתיים שהו בקומה השנייה של הדירה, ולא שמו לב לאש המתחוללת בקומה התחתונה - עד שהיה כבר מאוחר מדי.

הרופאה שהצילה את הפעוטה משחזרת

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק