צפו במוישי הקטן חוגג יום הולדת 3

בכפר חב"ד נערכה אמש אזכרה במלאת שנה לפיגוע הרצחני בבית חב"ד במומביי, ובמקביל ציינו שם את יום הולדתו השלישי של מוישי - בנם של שליחי חב"ד ריבקי וגבי הולצברג ז"ל שנרצחו בפיגוע. באירוע שאורגן על ידי צעירי חב"ד העניקו למוישי עוגת יומולדת ומתנות ובני המשפחה גזרו מתלתליו, כחלק ממסורת ה"חלאקה". צפו בטקס

אחת התמונות הבלתי נשכחות מהפיגוע הרצחני במומביי היא רגע החילוץ של מוישי הולצברג, בנם הקטן של שליחי חב"ד גבי וריבקי ז"ל, שנרצחו יחד עם 171 בני אדם במתקפת הטרור שנמשכה ארבעה ימים.

כשנה לאחר הפיגוע הרצחני, נערכה אמש אזכרה בכפר חב"ד, שם ציינו קרובי משפחתם של בני הזוג הולצברג את הטבח הנורא. במקביל לעצב על אובדן הוריו של מוישי, המשתתפים חגגו את יום הולדתו השלישי של מוישי ששרד את המתקפה האכזרית.

באירוע שאורגן על ידי צעירי חב"ד הועמד מוישי על כורסא במרכז הבמה, קיבל עוגת יומולדת ומתנות ובני המשפחה גזרו מתלתליו, כחלק ממסורת ה"חלאקה" שמסמלת את תחילת החינוך למצוות. המטפלת סנדרה, שליוותה אותו ברגעים הקשים בשנה האחרונה, ליוותה אותו גם אתמול ביום הולדתו.

שמחה מהולה בעצב

בשבוע שעבר הונחה אבן הפינה להקמתו של "בית מעשים טובים", שנבנה בצורת מבנה 770 שבברוקלין, ששימש מקום משכנו של הרבי מילובביץ' ומרכז חב"ד העולמי שינציח את זכרם של גבי ורבקי הולצברג. האבא והאמא החדשים של מוישי, הוריה של רבקי, החליטו כבר לפני שנה, שמפעל חייהם של בני הזוג לא ייפסק, אלא יועתק לישראל ויפעל כאן.

"נתחיל לבנות את 'בית גבי וריבקי', בית מעשים טובים", הסבירו הוריה של ריבקי. "כל מי שנוסע לצפון, לא משנה אם דתיים, או כאלה עדיין לא שומרי תורה ומצוות, מכל אומות העולם, כל אחד יוכל לעצור, לשתות ולאכול משהו. וכמובן יהיה שם גם מוזיאון גבי ורבקי ופעילויות של דת ומסורת".