מוישי הקטן עוד מחפש את אמא ואבא

שנה חלפה מאז מתקפת הטרור במומבאי. 173 בני אדם נהרגו, ביניהם גם גבריאל ורבקה הולצברג. בנם מוישי יחגוג בעוד יומיים יום הולדת, וכבר מבין שאת אבא ואמא הוא יראה רק בתמונות. עכשיו המטפלת המסורה סנדרה כבר מדברת על חזרה להודו

בעוד יומיים מוישי יחגוג יום הולדת שלוש. מסביב יעשו הכול כדי שיהיה שמח. ינסו להשכיח במעט את האירוע שיצוין יממה קודם - אזכרה להוריו גבי ורבקי.

"במשך השנה הוא שאל לא פעם ולא פעמיים: איפה אבא? איפה אימא?", מספר סביו, הרב שמעון רוזנברג. "כמובן שאנחנו עונים שהם בשמים. אצל אלוקים".

גבי וריבקי היו הרוח החיה של בית חב"ד במומבאי, עד שפיגוע טרור המוני שינה הכל. מוישי הקטן היה היחיד ששרד, לא מעט בזכות סנדרה, המטפלת המקומית. מאז הם ביחד.

סנדרה הפכה לא רק למטפלת אלא גם לסוג של אמא שנייה. אבל עכשיו, היא מרגישה שמוישי כבר בשל להמשיך הלאה. "מקומי בהודו", היא משוכנעת. "אני מטפלת בו בינתיים, ואחר כך אני אעזוב. הוא קשור יותר לסבתא שלו".

בית למעשים טובים

האבא והאמא החדשים של מוישי, הוריה של רבקי, החליטו כבר אז, לפני שנה, שמפעל חייהם של בני הזוג לא ייפסק, אלא יועתק לישראל ויפעל כאן.

"נתחיל לבנות בית גבי ורבקי, בית מעשים טובים", הם מסבירים. "כל מי שנוסע לצפון, לא משנה דתיים, או כאלה עדיין לא שומרי תורה ומצוות, מכל אומות העולם, כל אחד יוכל לעצור, לשתות ולאכול משהו. וכמובן יהיה שם גם מוזיאון גבי ורבקי ופעילויות של דת ומסורת".

ככל שעובר הזמן, מוישי גדל ומבין שאבא ואימא כבר לא יחזרו. בכל שנה, רגע לפני היום הולדת תהיה אזכרה, הוא יזכור כל החיים.

בית מעשים טובים