מהם השמות הנפוצים בישראל?

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את רשימת השמות הפופולרים בישראל לשנת 2008. קוראים לכם נועם ונועה? מצטערים לאכזב, אתם לא כל כך מיוחדים

לקראת יום הילד הבינלאומי שיצוין ביום שישי הקרוב, פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את השמות הכי נפוצים שניתנו לילידי 2008, שנה שבה הגיחו לאוויר העולם בישראל 157,000 ילדים.

מנתוני הלמ"ס עולה כי השם הפופולרי לבנים במשפחות יהודיות אשתקד היה נועם. 1,970 הורים בחרו להעניק לילדיהם את השם שניצב בראש הרשימה. אחרי נועם דורגו: אריאל, יונתן, יוסף, משה, עידו, דויד, יהונתן, דניאל אורי ואיתי.

כמו בעשר השנים האחרונות, השם הנפוץ ביותר לבנות יהודיות הוא נועה. שמות נוספים פופולרים: שירה, יעל, תמר, מאיה, טליה, שרה, הילה, מיכל, עדי, מעיין.

שמות רבים איבדו את הזהות המינית שלהם ובשנים האחרונות הם ניתנים לשני המינים. הלשכה לסטטיסטיקה מציינת את השמות : שחר, אליה, עומר, יהלי, יובל, מעיין, עדי, דניאל, נועם, אריאל ועמית כשמות שניתנו בישראל לשני המינים.

בקרב האוכלוסייה המוסלמית, השם מוחמד הוא הנפוץ ביותר וניתן לכשליש מהילדים. בין הבנות - השם חלא הוא הפופולרי ביותר, כשאחריו נור, מרים ומאלק.

הלשכה מפרסמת עוד נתונים מעניינים לא פחות, בהם היא חושפת שבשנת 2008, 46% מהאוכלוסייה הערבית הם ילדים מתחת לגיל 18 ובקרב האוכלוסייה היהודית רק 31% הם ילדים. 

עוד עולה כי היישוב החרדי ביתר עילית הוא היישוב עם אחוז הילדים הגבוה ביותר - 62%. בקריית ים, לעומת זאת, רק 20% הם ילדים.