האמריקנים באו לצלם את "בתולת הים" מהקריות

"בתולת הים" המסתורית ש"נצפתה" בחוף של קריית ים עוררה סערה תקשורתית גדולה לפני כמה חודשים. עכשיו גם צוותי טלוויזיה אמריקניים מתעניינים ב"אתר התיירות החדש של ישראל". צוות טלוויזיה של רשת NBC הגיע אתמול לישראל והוא מתכנן לצלם לסדרת תעודה מיוחדת את שני אתרי התיירות המובילים שלנו – מצדה ו... קריית ים

אם חשבתם שסיפור בת הים הקטנה של קריית ים נעלם כלא היה - טעות מרה בידכם: הבתולה המפורסמת "חיה ובועטת", ועכשיו גם האמריקנים מתעניינים ב"תופעה".

צוות צילום מיוחד של רשת הטלוויזיה האמריקנית NBC הגיע אתמול אחר הצהריים לחוף של קריית ים. הצוות יבצע צלילות מצולמות עד יום חמישי, ובמקביל יערוך ראיונות עם תושבי העיר. צוות NBC הגיע לקריית ים במסגרת סדרה מיוחדת שמביאה את הסיפורים שמאחורי אתרי תיירות מרכזיים ברחבי העולם ובחר בשני אתרים מרכזיים בישראל - מצדה ו...קריית ים.

דובר עיריית קריית ים, נתי זילברמן, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הצוות הגיע אתמול אחרי כמה שבועות של תחקיר. "מדובר בצוות בסגנון נשיונל ג'יאוגרפיק שמטיילים באתרי תיירות בעולם", אמר זילברמן, "בישראל הם בחרו במצדה ובקריית ים, בעקבות הסיפור של בת הים".

בעקבות שבוע הצילומים המתוקשר, הזמינה עיריית קריית ים פסל של בתולת ים, שנבנה במיוחד על ידי פסל הונגרי שבנה אותו בשלושה ימים והגיע איתו אתמול לארץ. "הייתה לנו תוכנית להציב פסלים וזירזנו אותה לכבוד צוות הצילום האמריקני. לאורך הטיילת הצבנו גם מייצגים נוספים של בת הים הקטנה", סיפר זילברמן.

גם הבריטים מתעניינים בבתולה

הדיווחים אודות בתולת הים שנצפתה בקריית ים הסעירו גם את האימפריה הבריטית הגדולה. רשת סקיי ניוז פרסמה לפני כחודשיים דיווח מיוחד בנושא: "את הנימפה ניתן לראות רק בשעות הערב עם שקיעתה של החמה". כתבת סקיי הוסיפה בהתרגשות כי בתולת הים נצפתה כבר על ידי עשרות אזרחים בחודשים האחרונים.

הטוקבקיסטים באתר הרשת היו קצת יותר ציניקנים ביחס לתגלית המרעישה. "אני משוכנע שמדובר בתרגיל יחצ"נות", כתב הטוקבקיסט הבריטי סיימון. "קריית ים היא חורבה עם מים מזוהמים. יותר סביר שמה שנצפה היא מוטציה גרעינית שנוצרה כתוצאה מהזיהום".

קריית ים רעשה וגעשה

באוגוסט האחרון הציף את קריית ים גל שמועות עקשני על הימצאותה של בתולת ים - יצור אגדי בעל גוף נשי וסנפיר במקום רגליים - בחוף הצפוני של העיר. "היה לה שיער בהיר ועור חיוור. הפנים שלה היו מאוד מוזרות", סיפר עד ראייה. בעירייה קפצו על המציאה והציעו מיליון דולר למי שיביא הוכחה מצולמת ל"בת הים הקטנה" של הצפון, עד היום עדיין לא נמצאה הוכחה כזו.

שלמה כהן, תושב העיר בן 60, סיפר אז: "הייתי עם חברים כשלפתע הבחנו באישה עירומה יושבת על המזח באופן מוזר. היא נראתה מאוד משונה, אז היא משכה את תשומת ליבנו".

"הבחנתי באישה עירומה שוכבת על קו המים באזור מאוד מבודד בחלק הצפוני של החוף", סיפרה אישה שטוענת כי הבחינה גם היא בבתולת הים. "היא נראתה לי מוזר, וכשהתקרבתי היא קפצה לתוך המים ונעלמה. לא התייחסתי, אבל אחרי כמה ימים שמעתי על בתולת הים שיש כאן והבנתי שגם אני ראיתי אותה".

אבל לא רק כהן וחבריו הבחינו במראה המוזר והמסקרן. עשרות דיווחים טלפוניים הגיעו למוקד העירוני בנושא, וכשהעירייה הבינה שאין קשר בין הדיווחים השונים, הוחלט להציע את הפרס הגבוה ואולי להביא מעט פרסום ותיירות לעיר.