הישראלי הכי קשוח בעולם

מעטים בישראל הכירו את השם יורי פורמן, עד שפרץ לתודעה שלשום לאחר שזכה בתואר אלוף העולם באגרוף במשקל קל-בינוני. פורמן לא ישן כבר יומיים, כיוון שהוא עסוק בקבלת שיחות טלפון מהמשפחה והמכרים בישראל וגם מחבריו לספסל הלימודים בישיבה בה לומד. בעוד שנה, בעזרת השם, הוא יהיה הרב הראשון שמחזיק בתואר אלוף העולם

מאימונים במקלט בקרית חיים - לזירות האגרוף בלאס וגאס: יורי פורמן, אחד משלנו, זכה שלשום בתואר אליפות העולם באגרוף למשקל קל-בינוני. פורמן, שהחל להתאגרף בבלארוס ועלה לישראל בגיל שבע, ניצח את יריבו מפורטו-ריקו, בהחלטת שופט.

אנדריי פורמן, מכונאי מחיפה שעובד במשמרות לילה, לא זכה לראות בשידור חי את הרגע הגדול בקריירה של בנו: "התקשרו אלי מהעבודה וסיפרו לי שיורי זכה בתואר אלוף העולם, בטח שהייתי שמח", סיפר אנדריי והוסיף בהתרגשות: "יורי החל להתאמן בגיל שבע, והמאמן שלו תמיד אמר שיום יבוא - והוא יהיה אלוף עולם".

יורי, שהיגר לברוקלין במטרה להגשים את חלומו - להפוך למתאגרף מקצעוני, משלב תוך כדי האימונים האינטנסיביים גם לימודי יהדות מדי בוקר ועוד כשנה יוסמך כרב. "אני הולך לישיבה ללמוד תורה ולאחר מכן מתייצב לאימוני אגרוף, קודם אני מאמן את שרירי הרוח, ואז את שרירי הגוף", סיפר פורמן.