רב מברוקלין- אלוף באגרוף

קבלו את אלוף העולם החדש באגרוף. את מה שמייק טייסון עשה בעבר עשה אתמול יורי פורמן, תלמיד ישיבה ישראלי מברוקלין שבשנה הבאה יקבל את גם התואר הנכסף - רב. פורמן ניצח אתמול באליפות העולם במשקל קל-בינוני בלאס וגאס, והפך לישראלי הראשון בהיסטוריה שזוכה באליפות העולם באגרוף

יורי פורמן - אלוף העולם באגרוף (חדשות 2)

יורי פורמן הוא הישראלי הראשון שזוכה בתואר אלוף העולם באיגרוף. פורמן, היום תושב ברוקלין שבניו יורק, בן 29, זכה אתמול באליפות במשקל קל-בינוני שנערכה בלאס וגאס. פורמן נולד בבלארוס והחל להתאגרף בגיל שבע לאחר שספג מכות מנערים בשכונה. אז שלחה אותו אמו ללימודי אגרוף, כדי שילמד להגן על עצמו. בגיל עשר עברה משפחתו לארץ ופורמן הצטרף לנבחרת האגרוף של ישראל וזכה שלוש פעמים בתואר אלוף ישראל לבוגרים.

בגיל 18 החליט פורמן לוותר על שירותו הצבאי, השאיר את משפתו בארץ ועזב לניו-יורק. פורמן אמר לידיעות אחרונות שהוא מקווה לחזור לבקר בארץ, אך אינו יכול כי "הצבא רוצה אותו". בניו-יורק הכיר פורמן את אשתו - דוגמנית ומתאגרפת הונגרייה וביחד הם גילו מחדש את יהדותם.

רב אלוף פורמן - גם אלוף וגם רב

בעוד שנה יורי פורמן, אלוף העולם באגרוף, יסיים את לימודי הרבנות שלו. פורמן טוען שהתחזק בזכות אשתו, יהודייה ממוצא הונגרי, אותה פגש בניו יורק. האלוף הטרי ואשתו החלו להשתתף בשיעורי קבלה בעיר לפני מספר שנים, ובהדרגה הקפידו יותר ויותר על קיום מצוות. פורמן החליט להשתלב בתוכנית שש שנתית להכשרת רבנים אותה הוא צפוי לסיים בשנה הבאה.

פורמן מקפיד על קריאת פרקי תהילים שעה לפני השתתפות בכל קרב ולפני תחרויות משמעותיות הוא מבקר בקברו של הרבי מלובביץ' בברוקלין. הרב פינסון, ראש הישיבה בה לומד פורמן, אמר לידיעות אחרונות כי האלוף החדש מתכנן לנסוע לישראל עם הכשרתו לרב ולסייע לעולים רוסים לגלות את יהדותם מחדש.