סיפור האהבה שהתחיל בשואה הסתיים בטרגדיה

לפני כשנתיים ניסו בני הזוג הקשישים מנהריה, מיקלוש וקטי גל, לשים קץ לחייהם בשל מחלות קשות מהן סבלו. היא הצליחה, והוא הפך לחשוד ברצח שלה. מאז, ניסה מיקלוש כמה פעמים להתאבד ולהצטרף לאשתו. בשבוע האחרון הוא הצליח, והצטרף אל אהובתו בבית העלמין. בחייהם ובמותם לא נפרדו

"אני כמעט מתבייש שנשארתי בחיים" - כך היה אומר מיקלוש גל בשנתיים האחרונות, מאז שניסיון ההתאבדות שלו ושל אשתו קטי נכשל. היא הצליחה, אבל הוא נשאר בחיים.

"היה לו קשה לחיות בלעדיה, היא הייתה חלק ממנו והוא היה חלק ממנה, ככה זה היה נראה", אומרת מזל כהן, שכנתם וחברתם של בני הזוג. אחרי ששרדו ביחד את השואה, אחרי 60 שנות נישואין, מיקלוש הפך לחשוד ברצח אשתו. במשך שנתיים סירבו בפרקליטות לסגור את התיק.

"ראיתי את הפרוטוקול הראשוני של המשטרה", אמר מיקלוש בראיון לפני כ-8 חודשים, "ראיתי שאני חשוד ברצח, זה איום ונורא. אני לא יכול נפשית לחיות, למות בהרגשה הזאת, שאני חשוד ברצח אשתי, שאני כל כך אוהב - עד היום".

אחרי שנתיים: גם מיקלוש הצליח להתאבד

אחרי תקופה קצרה בדיור מוגן, מיקלוש חזר הביתה - לבד, ואז ניסה להתאבד פעמיים ונכשל. בשבוע שעבר - זה הצליח. "נראה שהוא היה במשבר", אומרת השכנה, "אבל בכל זאת, כזה רגוע, שליו, שקט. לא האמנו שזה יכול לקרות שוב".

הבית של בני הזוג גל בנהריה נותר עכשיו ריק. בבית העלמין בנהריה, על קברה של קטלין, כתב מיקלוש את המילים "בלתי נשכחת". עכשיו הוא קבור שם לצידה, ובני המשפחה והשכנים מדברים על רומן ועל זוג - שאי אפשר לשכוח.

מפרקליטות מחוז חיפה נמסר כי "התיק נגד מיקלוש גל לא נסגר מאחר שהוא עורר התלבטויות רבות ולאור רגישותו המוגברת".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק