ניר ברקת: "תומך ומגבה את אינטל"

ראש עיריית ירושלים נעמד היום בפומבי לצידה של חברת ההיי-טק, במאבקה מול החרדים. "פעלתי ואמשיך לפעול למען הצלחת החברה בעיר", הדגיש ראש העיר, וקרא להרגעת הרוחות בבירה. השר בן אליעזר: "היכן היו החרדים עד היום? טועה מי שחושב שאלימות תפתור את הבעיה". מנכ"לית אינטל: "אנחנו נתגבר על כל המכשולים"

חברת ההיי-טק אינטל חוגגת היום את פתיחת המפעל החדש בירושלים, זאת על רקע הפגנות החרדים נגד החברה אתמול בירושלים - ומקבלת גיבוי מלא מראש העיר.

"אני מגבה ותומך בפעילותה של חברת אינטל בירושלים", הצהיר הערב ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בטקס שנערך במפעל "אינטל", על רקע הפגנות ההמון החרדי בסוף השבוע נגד כוונת החברה להפעיל את מפעלה בעיר גם בסופי שבוע. "פעלתי ואמשיך לפעול למען הצלחת החברה בעיר", הדגיש ברקת.

"אינטל עובדת 24 שנים במתכונת הנוכחית בירושלים, ולא היה שינוי במצב הזה", אמר ברקת. "אני קורא לכל מנהיגי הציבור בירושלים ובמדינה - לפעול להרגעת הרוחות ולהחזרת השקט לעיר".

גם שר התעשייה, המסחר והתעסוקה בנימין בן אליעזר יצא נגד הפגנות החרדים בסוף השבוע. "מי שנדמה לו שבאלימות יפתור את הבעיה טועה, וכך גם מי שחושב שהממשלה תשלים עם התפרעויות ו-ונזליזם", כך לדברי פואד.

בן אליעזר תהה מדוע ההתנגדות הקשה לפתיחת המפעל בשבת פרצה דווקא בסוף השבוע. "היכן היו החרדים עד היום? במקום הפגנה ואלימות היה מוטב לחפש דרך ליישב את הסכסוך בשקט ולשלב את המפגינים בעבודה".

אכזבה באינטל

באינטל, למרות הפתיחה החגיגית היום של המפעל החדש, מאוכזבים מאוד. אנשי החברה היו בטוחים כי תיערך להם בארץ קבלת פנים חמה יותר, וכי הם יתקבלו בברכה. הם הופתעו לחלוטין מהתגובה של הציבור החרדי - וזאת על רקע העובדה כי ב-20 השנים האחרונות פועלת החברה בעיר.

מנכ"לית החברה, מקסין פרסברג, אמרה כי "האנשים זה המשאב האמיתי שלנו, אנחנו נעבוד איך כמה ומתי שצריך ואני שמחה על הגיבוי מהשר. אנחנו נתגבר על כל המכשולים וגם על הקשיים העתידיים".

אף אחד לא לקח בחשבון כי יתפתחו מהומות סביב פתיחת המפעל בשבת. עם זאת, המפעל החדש לא יכול להרשות לעצמו שלא לעבוד בשבת. הוא חלק קריטי מפעילות החברה בישראל, ובחברה לא רואים כל אפשרות להשבית את העבודה בשבת.

המאבק החרדי עובר כבר לשבוע הבא - כשהחרדים נערכים למאבק כבר בסוף השבוע. השאלה הגדולה היא כיצד יטפלו השוטרים במפגינים הפעם, לאחר שכשלו במאבק ובריסון המפגינים החרדים בסוף השבוע האחרון.