הושג הסדר ביניים: האישה שאיימה להתאבד - לא תפונה

אישה בת 58 איימה להצית עצמה ואת דירתה לאחר שצוות ההוצאה לפועל הגיע כדי לפנותה. כוחות גדולים של משטרה וכיבוי אש הגיעו למקום בניסיון למנוע את ההתאבדות. כתב חדשות 2 באינטרנט שוחח איתה בתוך דירתה והבין לפני כעשור לקח בעלה, שנפטר, הלוואה בסך 250 אלף ש'. כיום עומד החוב על קרוב ל-3 מיליון ש'. צפו בדברים

רותי חזן, בת 58, שהתבצרה היום בביתה ואיימה להתאבד, לא תפונה מדירתה - כך הושג בהסדר ביניים, לפיו ביצוע פסק הדין לפינוי יידחה בשבוע. כך הסתיימה, לפחות בינתיים, הדרמה ברחוב ארלוזורוב בחולון.

כוחות משטרה גדולים וצוותי כיבוי אש הוזעקו בשעות הצהריים לדירה בחולון, בעקבות דיווח על תושבת העיר שאיימה להצית את עצמה, בשל הכוונה לפנות אותה מביתה.

"היא קנתה בנזין, שפכה בכל הבית ואומרת שבכוונתה להתאבד", סיפר בדאגה ויקטור, בנה של רותי חזן לתכנית "עושים צהריים" עם יעל דן בגל"צ. "אין לה מה להפסיד". החל משעות הבוקר ניסה ויקטור להגיע להסדר עם בנק המזרחי, אשר יאפשר את החזרת החוב ללא הצורך לפנות את אמו מביתה. 

"לא פיללתי שאגיע למצב הזה"

רותי עצמה סיפרה כי היא ערה מאתמול ומתקשה להירגע. "יש גבול לכל תעלול", היא אומרת בזעם בשיחה עם כתב חדשות 2, שביקר אותה בתוך דירתה. "אני לא יוצאת מהבית. אם אצא  - אתאבד יחד איתו".

"לא פיללתי שאגיע למצב הזה, לא פיללתי", אומרת רותי, "לא ייתכן דבר כזה שאני אהיה ברחוב, איך הם לא מתביישים, העושקים האלה. יש גבול לכל דבר".

לפני כעשור לקח בעלה של רותי הלוואה בסך רבע מיליון שקלים מהבנק לטובת השקעה בבורסה. לפני כשנה וחצי נפטר הבעל, ועם השנים החוב תפח והגיע לסכום ענק של כ-2.8 מיליון שקלים.

הבוקר הגיע צוות של הוצאה לפועל לפנות מהדירה את רותי, שאינה עובדת,  ונתקל בסירוב גורף. "היא רק רוצה שישאירו אותה בבית", מדגישה בתה. "היא עברה חיים אומללים והיא שבורה נפשית ופיזית.  אם לא ישמעו את זעקתה, אני לא יודעת מה היא תעשה".

גורמים במשטרה מוסרים כי מדובר באישה הסובלת מבעיות נפשיות ומוכרת לרשויות.