חייל השליך סיגריה - והצית נשקייה שלמה

חייל מפקדה מחיל האוויר החליט לעשן בתוך נשקייה בניגוד גמור לנהלים. כשסיים הוא זרק את הסיגרה וגרם לשריפה גדולה שכילתה יותר מ-720 רובי M-16 ועשרות משקפות ואמצעים לראיית לילה. בחיל האוויר הורו לפתוח בוועדת חקירה

עשרות רובים ואמצעי לחימה נשרפו כליל, אילוסטרציה (חדשות 2)

נזק של מיליוני שקלים בגלל סיגריה אחת: חייל מפקדה בחיל האוויר גרם נזק בלתי הפיך לאחר שהשליך סיגריה בוערת במחסן נשק בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ. לדברי גורמים בכירים בצה"ל, הסיכויים להציל את כלי הנשק שנשרפו - קלושים ביותר.

המקרה אירע בשבוע שעבר, כפי שפורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות". החייל עישן ליד כלי הנשק בניגוד לנהלים וכשסיים, השליך את הסיגריה הבוערת ליד ערימת חרמוניות שהייתה על הרצפה. תוך זמן קצר החרמוניות נדלקו ושריפה גדולה פרצה במקום. כוחות גדולים של כבאות הוזעקו למקום מחשש לחייהם של חיילים שנלכדו בתוך הנשקייה, אך למרבה המזל איש לא נפגע בשריפה.

לאחר שהאש כבתה נכנסו כוחות הכיבוי למחסן וגילו את הנזק הגדול: יותר מ-720 רובים מסוג M-16 ועשרות משקפות ואמצעים לראיית לילה נשרפו כליל. על פי ההערכות בצה"ל, מדובר בנזק של מיליוני שקלים.  

בשל חומרת המקרה הורה מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן לפתוח בוועדת חקירה לבדיקת המקרה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה "נפתחה חקירה של המשטרה הצבאית ובסיומה יועברו ממצאיה לעיון ולחוות דעת הפרקליטות הצבאית".