אם ובתה נשרפו למוות במאהל בדואי

אם ובתה הפעוטה נשרפו למוות בעת שישנו במאהל ליד מישור אדומים. כוחות כיבוי וצוות רפואי שהגיעו למקום כיבו את השריפה, אך לא הצליחו להציל את השתיים ממוות. גופותיהן הועברו למכון לרפואה משפטית באבו-כביר

הגופות נמצאו מתחת להריסות מאהל הפחונים בו ישנו. אילוסטרציה (חדשות 2)

אם ותינוקה נשרפו למוות לפנות בוקר במאהל סמוך למישור אדומים. כוחות ההצלה שהגיעו בקושי רב למקום יכלו לכבות את הלהבות בלבד, אך לצערם לא מנעו את הטרגדיה הקשה.

"קיבלנו קריאה לשריפה בערך בשעה 4 לפנות בוקר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פראמדיק מד"א ירושלים, פליקס לוטן. "הגישה למקום הייתה מאוד קשה, בעיקר עקב החושך ששרר במקום", עוד ממשיך לוטן, "הבנו כי מדובר במאהל בדואי רחוק וכשהגענו לאזור זיהינו כתם אש".

האוהל מפח קרס כולו

כאשר הגיע הצוות של מד"א למקום שם כבר נכחו מספר צוותי ביטחון וכיבוי אש. "מדובר באוהל פחונים גדול שהיה הרוס לחלוטין, פשוט כולו קרס פנימה ועדיין העלה אש", סיפר לוטן שתיאר כיצד התושבים במקום ניסו לכבות את האש, אך ללא הואיל כאמור, אותרו גופות האם ותינוקה מתחת לעיי החורבות.

"ראינו מה שנראה כמו גופה בחורבות הפחונים, גופה של תינוק וגופה נוספת של אישה במצב מאוד קשה, לאחר שקיבלנו אישור משטרה חילצנו את הגופות והעברנו אותן למכון לרפואה משפטית באבו-כביר", סיפר.

רשף מומי לובינר, מפקד תחנת מעלה אדומים הוסיף בשיחה לחדשות 2 באינטרנט: "בסביבות 4 בבוקר קיבלנו טלפון מתצפיתן שהודיע לנו שהוא מזהה צריף בוער בהרים", מספר לובינר, "מיד יצא צוות ראשון ואחריו צוות נוסף, הבנו שמדובר בשריפה בתוך ההרים, ומה שראינו כשהגענו למקום היה מבנה שרוף כמעט כליל שם זיהינו גופה של אישה ותינוק, מהבוקר נערכת חקירה לבדיקת הסיבה לשריפה".

לפני כשבועיים נהרג ילד כבן 5 ממחנה הפליטים שועפט בירושלים בשריפה שפרצה בבניין מגורים. חמישה מבני משפחתו של הילד פונו לבית החולים לאחר שנפגעו בשריפה, בניהם אחותו בת השנתיים שנפגעה אנושות.