כך תקפו חרדים עיתונאים בירושלים

כ-2,000 חרדים הפגינו ליד מפעל אינטל בירושלים, במחאה על העסקת עובדים בשבתות. ההמונים גרמו נזקים למכוניות, תקפו עיתונאים וצלמים וכינו אותם "נאצים"

כ-2,000 חרדים הגיעו לפנות הצהריים לרחבת מפעל "אינטל" באזור התעשייה הר חוצבים בירושלים, כדי למחות על פעילותו בשבת. כמה מפגינים הורידו את דגל ישראל שהתנוסס מעל אחד מבנייני המפעל וצעקו קריאות "שאבעס". אחרים גרמו נזקים בכניסה למפעל ולמכוניות באזור, תקפו עיתונאים וצלמים וכינו אותם "נאצים".

בסמוך לשעה 13:30 פיזרו כוחות המשטרה את המפגינים מאזור המפעל, ומדרך גולדה מאיר, משם הגיעו המפגינים. הדרך חוצצת בין שכונות חרדיות לאזור התעשייה.

משטרת ירושלים נערכה משעות הבוקר בכוחות מתוגברים לקראת שתי הפגנות של חרדים בעיר: ההפגנה מול חברת "אינטל" בשכונת הר חוצבים בבירה שהחלה בשעה 11:00, והפנת מחאה על פתיחת חניון קרתא בשבת. בניגוד לציפיות, למקום ההפגנה ליד מפעל אינטל לא הגיעו כוחות משטרה כלל בשעות הבוקר. רק לאחר התלהטות הרוחות הגיעו השוטרים למקום.

חברת אינטל בנתה גדר תיל

לא ברור מדוע החליטו החרדים לפעול נגד פתיחת מפעל אינטל בסוף השבוע, זאת מאחר והחברה עובדת בעיר בשבתות במשך כ-24 שנים. בעדה החרדית אמרו אמש לחדשות 2 כי הם לא ידעו על פעילותו של המפעל ביום הקדוש.

אחר הצהריים הפגינו כמאה חרדים בצומת הרחובות שבטי ישראל- הנביאים נגד פתיחת המשך פתיחת חניון קרתא בשבתות. המפגינים השליכו חפצים על כוחות מג"ב שנערכו במקום.