המהפכה הגדולה של לימודי הנהיגה בישראל

המעורבות ההולכת וגוברת של צעירים בתאונות עשויה בקרוב לשנות את לימודי הנהיגה. משרד התחבורה ומשרד הרישוי יוזמים רפורמה חדשה כבר במאי: 20 שעות לימודי תיאוריה וחצי שנה עם הורה מלווה. כל הפרטים המלאים על הדרך הארוכה לרישיון

זאת ללא ספק מהפכה בתחום לימודי הנהיגה. תכנית שתיכנס לתוקפה במאי ותשנה את כל מה שאתם מכירים. בכל הארץ יוקמו כיתות נהיגה בהן ילמדו התלמידים 20 שעות באופן תיאורטי כיצד להתנהג בכביש, ורק אחר כך הם יורשו לצאת עם המורים ולתרגל את הכללים שהפנימו.

בין היתר יחויבו התלמידים לעבור שיעורים בתנאים מכבידים הכוללים נהיגת לילה ונהיגת שטח. גם לימודי התיאוריה ישתנו. בעבר דיווחנו כאן על הליקויים הרבים שנמצאים בספרי הלימוד כיום, על שאלות שגויות ומבלבלות. החל מינואר יודפסו שאלות חדשות שיופיעו באתר האינטרנט של משרד התחבורה. הספרים הקיימים כיום בשוק יהפכו ללא רלוונטיים.

משרד התחבורה ומשרד הרישוי מתכוונים להפעיל גם שיטה חדשה של רישיון מדורג. כיום כל נהג חדש חייב בליווי למשך שלושה חודשים. החל ממאי הליווי יתארך לחצי שנה. בשלושת החודשים הראשונים ילווה הנהג במשך כל שעות היממה, בשלושת החודשים האחרונים אחר כך הנהג יהיה מחויב בליווי רק בלילה.

כמה זה עולה לנו?

גם המחיר יתעדכן בהתאם. במסגרת התכנית החדשה ייפרדו התלמידים מעוד 600 שקלים לטובת השיעורים בכיתות. במקביל נבחנת האפשרות לקבוע מחיר קבוע לשיעור נהיגה ולהוזיל את מחיר הטסט למורים.

בנוסף לימודי הנהיגה לרכב כבד ורכב ציבורי ישתנו. הנהגים יהיו חייבים להוכיח 10 שנות לימוד לפחות ובעלי עבירות תנועה לא יקבלו רישיון.

רבים תולים תקווה ברפורמה חדשה. האם היא תעזור? את זה נגלה החל מעוד חצי שנה.