אבו-גוש קוראת תיגר על לבנון: מי אלוף החומוס

בדוך או בסיבוב, עם גרגירים או בלי - אלו הן השאלות שכרגע פחות מטרידות את תושבי אבו-גוש שעסוקים בהכנות לקראת שבירת שיא גינס - עם צלחת החומוס הגדולה בעולם. באבו-גוש החליטו להשיב מלחמה ללבנונים שקבעו את השיא לפני כשלושה שבועות, עם שתי טונות של התבשיל הים תיכוני

לבנון מאחורייך: באבו-גוש נערכים לשבור את שיא גינס עם צלחת החומוס הגדולה בעולם. שיא שנקבע אגב אך לאחרונה על-ידי קבוצת שפים לבנונים שהוציאו ממטבחם שתי טונות של המאכל המזרח תיכוני האהוב.  

בעקבות קריאת התיגר האחרונה שהגיעה לפני שלושה שבועות בלבד מהגבול הצפוני הלבנוני, החליט ג'אוודת איברהים מבעלי מסעדת אבו-גוש להניף את נס המלחמה. הוא מתכנן להפתיע את העולם בצלחת חומוס שעדיין לא נראתה - 4 טונות של המזון של המאכל הלאומי. "הלבנונים טובים בטאבולה, הפלסטינים טובים בכנאפה, שישאירו לנו את החומוס", אמר היום איברהים.

בעל המסעדה מספר על ההכנות הקדחתניות לקראת שבירת השיא. "לקראת סוף החודש אנחנו נגייס את כל הכפר לטובת הפרויקט", מבטיח בעל המסעדה שמתארגן לאירוע חגיגי במיוחד, "יצרנו קשר עם נשיא המדינה פרס בתקווה שיגיע לכבוד המאורע".

לצורך ההכנות לכמות אדירה שכזו, מתכוננים במסעדה כבר מעכשיו להביא ציוד מיוחד ולרכוש את כל חומרי הגלם הדרושים. פרויקט שיגיע לשיאו לקראת סוף החודש אליו יוזמנו כל עם ישראל ולטעום עם תושבי בו-גוש את החומוס. נקווה שאולי איחוד התושבים לקראת המשימה יביא לסולחה אמיתית בעיר החומוס הנצחית.