פועל בן 24 נהרג בדוחס אשפה בפ"ת

עובדת נקיון שהשליכה אשפה לדוחס הקרטונים במתחם יכין, הבחינה בצעיר שנלכד בין חלקי המכונה והזעיקה את כוחות ההצלה, אך לצוות הרפואי לא נותר אלא לקבוע את מותו. משטרת השרון פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות התאונה בשיתוף חוקר מטעם משרד העבודה

תאונת עבודה קטלנית בפתח תקווה: פועל בן 24 נהרג לאחר שנמחץ למוות בדוחס אשפה ענק במתחם "יכין סנטר" בעיר. צוותי כיבוי אש ומגן דוד אדום שהוזעקו למקום חילצו את הפועל באמצעות ציוד הידראולי, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום.

"הצעיר עבד במחלקת האחזקה של מתחם הקניות "יכין" ועסק בין היתר בפינוי אשפה לאותו דוחס", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אורן שישיצקי, מפקד היחידה לחילוצים מיוחדים בשירותי הכבאות. "מדובר בדוחס קרטונים חשמלי שמופעל בלחיצת כפתור".

"נלכד בצורה קשה"

"לפי העדויות שנאספו בשטח, נראה שמשהו נתקע בדוחס, והצעיר ניסה ככל הנראה לשחרר אותו בידיו, אך בשלב מסוים הוא ככל הנראה לחץ על הכפתור שמפעיל את הדוחס ונלכד בין הברזלים בצורה קשה", הוסיף שישיצקי.

עובדת ניקיון שהגיעה למקום כדי להשליך אשפה, הבחינה בצעיר והזעיקה את אנשי הביטחון במקום שמיהרו להזעיק את כוחות ההצלה. "ארבעה צוותי כיבוי הגיעו למקום והחלו בפעולות החילוץ בעזרת ציוד הידראולי שסייע בחיתוך חלקי הברזל שלכדו את הפועל", ציין מפקד שירותי הכיבוי.

"בתום חילוץ מורכב, הצלחנו לחלץ את הצעיר, תושב תל אביב, אך לצוות הרפואי לא נותר אלא לקבוע את מותו", הוסיף שישיצקי. משטרת השרון הגיעו למקום יחד עם חוקר מטעם משרד העבודה, ובדקו את נסיבות התאונה.