אשקלון: נמצאה גופתו של ימאי שספינתו טבעה

נמצאה גופתו של הימאי אריה גבאי מהמושב גיאה שטבע סמוך לקו צינור נפט באשקלון. הימאי היה על סיפונה של ספינה גוררת שחלקה טבע, מסיבה לא ברורה בלב ים

גופתו של הימאי אריה גבאי, מהמושב גיאה נמצא מול חופי אשקלון. המנוח, בשעות הארבעים לחייו, נעדר שעות ארוכות, לאחר שהספינה גוררת שעל סיפונה עבד נפגעה וחלקים ממנה החלו לשקוע.

שאר אנשי הצוות לא נפגעו. למקום הוזעקו כוחות רבים של משטרה והשיטור הימי. גם מפקד משטרת אשקלון הגיע למקום כדי לפקח על פעולות הסריקה שהתבצעו בלב ים. נסיבות האירוע עדיין לא ברורות.

במשך שעות ארוכות נערכו חיפושים עד שנמצאה לבסוף גופתו. "היו שלושה אנשים על הגוררת, שניים מהם נמצאו בריאים ושלמים ואחד נעדר", סיפר קודם לכן לחדשות 2 באינטרנט איציק לוי, מנהל נמל קצא"א. "יש פה עשרות אנשים שמחפשים אחריו מעל המים, ובנוסף נערך חיפוש על ידי צוללנים".

800 מטר מהחוף

"הדיווח על האירוע היה מיידי והכוחות שלנו החלו לטפל באירוע", סיפר לוי. "צוללנים שלנו, של המשטרה וגם צוות צוללנים של חיל הים החלו כבר בחיפושים אחר הנעדר". לדבריו, המקרה אירע כ-800 מטרים מהחוף.

בסוף השבוע טבע למוות בחוף סירונית שבנתניה אלכסנדר משאר, תייר מבלארוס, שהגיע לארץ במיוחד לחתונת בתו. בעקבות האסון ביטלה המשפחה את ההכנות לחתונה.

"הוא לא התכוון לשחות. הוא בא להוציא אותם מהמים ולקחת אותם הביתה. הוא איגף אותם ודחף אותם לחוף", סיפר איגור מגייבסקי, ארוסה של בתו של הנעדר. "באותו הרגע גל כיסה אותו והוא נעלם במעמקים". עוד סיפרו בני המשפחה "חלומו הגדול ביותר היה להוביל את בתו לחתונה".