ילד בן 11 חשש מהמבחן בחשבון ובדה חטיפה

תלמיד מרחובות סיפר לאמו כי גבר זר שפרץ לביתם חטף אותו לקניון תת קרקעי בעיר. "הוא החזיק אותי 3 שעות", טען בתוקף. לאחר חקירה משטרתית קצרה נשבר הילד וסיפר כי בדה את הסיפור כדי להתחמק ממבחן בחשבון

גרוע במספרים - אבל טוב בסיפורים (חדשות 2)

תלמיד בית ספר יסודי מרחובות, שחשש מההתמודדות עם בעיות מתמטיות, סיפר לאמו ולמשטרה כי נחטף על מנת להתחמק ממבחן בחשבון. אך גם הכישורים הדרמטיים שלו התבררו כלא מוצלחים במיוחד: בתום חקירה קצרה הוא הודה כי בדה את הסיפור מלבו.

אתמול בשעות הבוקר קיבלה אמו של הילד בן ה-11 שיחה מבית הספר, בה נשאלה מדוע בנה לא הגיע לכיתה. האם המודאגת ניסתה ליצור קשר עם הילד באמצעות המכשיר הסלולרי שלו, אך כשזה לא ענה התגברו חששותיה והיא מיהרה לביתם.

כאשר הגיעה לדירה, מצאה האם את נעליו של הילד זרוקות לצד הילקוט שלו. לאחר דקות ארוכות של חרדה שב הבן האובד הביתה כשהוא רטוב ומבוהל. הילד סיפר כי אלמוני שפרץ לבית חטף אותו ולקח אותו לחניון תת קרקעי. "הוא החזיק אותי שם שלוש שעות", טען בהתרגשות.

פחד מהמבחן

לאחר מספר שעות הגיעו השניים לתחנת המשטרה בעיריית רחובות והגישו תלונה. החוקרים גבו מהילד עדות וזה גולל בפניהם את השתלשלות האירועים ואף שחזר את החטיפה.

במהלך חקירתו, מסר המתלונן גרסאות שונות באשר למה שאירע באותו הבוקר. ככל שרבו שאלות השוטרים, כך התגברו הספקות באשר לאמינות הילד. לבסוף נשבר הצעיר והודה כי לא נחטף ושהמציא גרסת כיסוי על מנת לחמוק ממבחן בחשבון ממנו חשש.

במשטרת רחובות מסרו כי בשל גילו הצעיר של הילד לא נפתחו נגדו הליכים פליליים והטיפול בעניינו הועבר לידי גורמי הרווחה בעיר.