לבן בעיניים: צפו בשלג הראשון של החורף

שלג ראשון ירד היום על פסגות החרמון הגבוהות, מה שמוכיח לנו סופית: החורף כבר כאן. השלג שנערם לגובה של מספר סנטימטרים בודדים כיסה את מוצבי צה"ל הנמצאים בחלקו הגבוה ביותר של ההר. אך כנראה שהחגיגות מעט מוקדמות. תחזית מזג האוויר לסוף השבוע: חם מהרגיל לעונה

סימן שהחורף באמת כאן: שלג ראשון כיסה היום את חלקו הגבוה של החרמון ואת מוצבי צה"ל שבאזור. במקום נמדד שלג בגובה של בין שתיים לחמישה סנטימטרים, אך קצת מוקדם מידי להכין את מגלשי הסקי.

חלקו הסורי של החרמון זכה לכיסוי לבן ונוצץ בעקבות הסופה שפקדה את אזורנו. הצד הישראלי נאלץ להספק רק ברגעים ספורים של שלג, שנצפו בחלקים הגבוהים של ההר, ולא באתר החרמון הפתוח למבקרים.

מנהל אתר החרמון מנחם ברוך, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי אי אפשר עדיין להכריז על פתיחת עונת הגלישה באתר. "המערכת חלפה, כעת יש כאן רק גשמים ולא יורד כלל שלג", הוא מרגיע את החגיגות.

בסוף השבוע: חם מהרגיל

היום צפויה להגיע לסופה המערכת הסוערת ששיבשה את חיינו בסוף השבוע האחרון. לאורך המשך השבוע צפוי מזג האוויר לעלות בהדרגה, וירידה משמעותית נוספת בטמפרטורות טרם נראית באופק.

הלילה עוד יתכנו גשמים מקומיים קלים בעיקר בצפון. מחר כבר תורגש עלייה בטמפרטורות ברוב הארץ הן יחזרו להיות רגילות לעונה, בהרים עדיין יהיה קריר מהרגיל. בסוף השבוע כדאי לוותר על הסוודרים - כי כנראה יהיה חם מהרגיל.