חגיגה בכנרת: המפלס עלה ב-7 ס"מ

הסערה הגדולה הגיעה אתמול בלילה לשיאה. עשרות מ"מ של משקעים ירדו באזורים נרחבים ברחבי הארץ, בחלק מהמקומות - יותר משליש מכמות המשקעים השנתית. החדשות הטובות: מפלס הכנרת עלה ב-3 ס"מ אתמול וב-7 ס"מ מאז החלה הסערה. היום ייחלש הגשם בהדרגה, מחר כבר ייעשה חם יותר, ובשבת - מזג אוויר אביבי ונאה

שיא הסערה - מאחורינו: המערכת החורפית שפקדה אותנו מאז סוף השבוע הגיעה הלילה לשיאה והיא מתחילה להיחלש. כמויות גדולות של משקעים המשיכו לרדת הלילה והבוקר, ובחלק מאזורי הארץ אף נמדדו כמויות משקעים ששוות לשליש מהכמות השנתית. גם מפלס הכנרת ממשיך לעלות, אתמול עלה המפלס בשלושה ס"מ נוספים והשלים עלייה נאה ביותר של שבעה ס"מ בשבוע האחרון - עלייה מרשימה מאד בהתחשב בעובדה שהחורף רק בחיתוליו.

הסערה המטירה משקעים בכמות נכבדת ברוב אזורי הארץ. בצפון ירדו אתמול יותר מ-50 מ"מ של גשם, באזור המרכז ירדו הלילה 30 מ"מ ובירושלים ירדו 20 מ"מ של משקעים ביממה החולפת.

ואולם, חלק מהגשמים לא היו "גשמי ברכה" וגרמו לנזקים והצפות ברחבי הארץ. אתמול הייתה זו עכו שסבלה מהצפות בחלקים נרחבים של העיר. תושבי שכונת הברבור בעיר לא האמינו למראה עיניהם כאשר הרחוב המרכזי בשכונה הוצף כולו, והותיר לתושבים שתי אופציות עתיקות יומין להתמודדות בגשם: רכיבה על סוס או שימוש בחסקה תוצרת בית.

היום ייחלש הגשם בהדרגה, ולקראת הלילה ייפסק כמעט כליל. הטמפרטורות ימשיכו להיות קרירות מהרגיל לעונה, אך ממחר ישובו הטמפרטורות לעלות בהדרגה וסוף השבוע המצפה לנו יהיה אביבי וחמים - כאילו לא היה כאן הגשם מעולם.

אתם הגולשים מוזמנים לשלוח אלינו את סרטונים או תמונות של מזג האוויר הסוער למייל האדום, או באמצעות הסלולר למספר 2222.

הגשם ירד ואתם תיעדתם

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק