תל אביב – עיר בלי 'אלטע-זאכן'

לאחר מאבק ממושך שארך יותר משש שנים, אתמול הורחקו הסוסים באופן סופי מהעיר תל אביב-יפו. 'אלטע-זאכנים' כבר לא יורשו להיכנס לעיר העברית הראשונה כשהם רכובים על סוסים וחמורים, הקשורים לעגלות. וכך, בשנת ה-100 לתל אביב, מפנות בהמות המשא באופן סופי את מקומן לרכבי משא

איסור על כניסת סוסים לתל אביב (חדשות 2)

עיריית תל אביב-יפו השלימה בימים האחרונים את הצבתם של כ-20 תמרורים בכל צירי הכניסה לעיר מכיוון דרום, ובהם שלטי אזהרה האוסרים את כניסתם של סוסים וחמורים אליה. בכך השלימו למעשה ארגוני זכויות בעליי החיים את מאבקם נגד סוחרי המתכות וסוחרי ה'אלטע-זאכן', המשתמשים בסוסים וחמורים, הרתומים לעגלות, כדי לשאת משאות כבדים.

סיעת "לתת לחיות" שנבחרה לפני כשנה למועצת העיר קידמה את נושא הפסקת עבודת הסוסים בתל אביב. בהסכם הקואליציוני שנחתם ב-22.12.2008 בין ראש העיר חולדאי ועו"ד ראובן לדיאנסקי, יו"ר סיעת "לתת לחיות", הוסכם כי העירייה תקדם, במסגרת סמכויותיה, חוק עזר עירוני שיאסור על העבדה של סוסים וחמורים בתחומי העיר ת"א-יפו.

"תופעה השייכת לתקופה אחרת"

כבר ב-2007 זימנה חברת מועצת העיר דאז, מטעם מפלגת הירוקים, אורנה בנאי, ובתמיכתם של הארגונים השונים הפועלים למען בעלי חיים, ישיבה מיוחדת בה טענו הארגונים השונים כי אינם יכולים לשאת בנטל הטיפול והתמודדות עם תופעת ההתעללות בסוסים בעיקר אלה המאולצים לגרור עגלות לאיסוף מתכות וגרוטאות וסובלים מהזנחה ניצול ומצב בריאותי ירוד.

"אנחנו מקווים שב- 2009 כבר לא נראה מראות של סוסים מוכים ורזים הסוחבים עגלות בעיר תל אביב-יפו" אמר אז פאר ויסנר, ראש סיעת הירוקים. "כל העניין של עגלונים המשתמשים בסוסים ככלי תחבורה הוא עניין ששייך לתקופה אחרת ולא ייתכן שכעת שהעיר עומדת לפני חגיגות ה-100 שלה עדיין יתקיימו תופעות שכאלה".