אתם צילמתם: סוף סוף חורף אמיתי

המערכת החורפית שפקדה אותנו בימים האחרונים הורגשה היטב בכל אזור החוף ועד קריית שמונה. כיוון שחורף אמיתי הפך להיות אירוע חריג במדינתנו – הגשמים הרבים הפכו להיות שיחת היום. אך האמת היא שקשה להתעלם מהכמויות הגדולות של המשקעים שירדו ברחבי הארץ ובעיקר מהנזקים שהם גרמו. למזלנו, אתם תיעדתם את הכל

תושבים רבים הלכו אמש לישון לקול טיפות הגשם והתעוררו בתוך שלולית ענקית. רחובות באזור הגליל הפכו לנהרות שמתאימים לשיט רפטינג, בעכו פונו תושבים מביתיהם, ובנתניה נדמה היה שהגשם פשוט לא מפסיק. לא מאמינים? צפו בתיעוד ששלחו גולשי חדשות 2.

את תוצאות מזג האוויר החורפי אפשר לראות בתמונות שהתקבלו במערכת בימים האחרונים. הגולשים תיעדו עץ שנשבר מעוצמת הרוחות, גשמים עזים בנהריה ובחיפה וגם שבלול חביב שיצא לטייל בתל אביב האפורה.

הסערה שהגיעה אלינו הבוקר, הורגשה היטב בעיקר בעכו. תושבי שכונת הברבור לא האמינו למראה עיניהם: הרחוב כולו הוצף והאפשרות היחידה לצאת מהבית הייתה באמצעות סוס או בעזרתו של חסקה מאולתר.

בנהריה ובעכו כמות המשקעים שירדה עד כה - מגיעה לכשליש מהכמות השנתית. ומה צפוי בהמשך? אמנם שיא הגשם מאחורינו, אבל יש עוד למה לחכות: סופות ברקים יימשכו גם הלילה והגשם יירד לפרקים גם מחר, בעיקר בצפון ובמרכז.

בבוקר עדיין יהיה גשום ולקראת הצהריים ייחלשו הגשמים וייפסקו בלילה. אך החגיגה החורפית צפויה להסתיים לקראת סוף השבוע, והחל מיום רביעי תורגש התחממות הדרגתית. מי שמבקש להתרפק על המערכת החורפית, יתאכזב לגלות שהיא תיעלם בשבת כלא הייתה.

מי שהעז לצאת היום מהבית חווה חורף אמיתי שאולי לא היה נעים במיוחד. אבל את החדשות הטובות באמת אפשר לראות בכמויות הגשם היפות שגרמו לעלייה של חמישה מילימטרים במפלס הכנרת.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק