שרדתם את הסופה? צלמו ושלחו לנו תמונות או סרטונים

עם שעות הערב החלה המערכת החורפית להראות את אותותיה ולהזכיר לכל מי ששכח איך נראה חורף אמיתי. חדשות 2 באינטרנט מזמינים אתכם לתעד את הסופה ליד ביתכם - ולשלוח אלינו למייל האדום א בסלולרי ל-2222

חודש אוקטובר שהסתיים עתה היה אחד הגשומים בשנים האחרונות, והיום לפנות בוקר צפויה להגיע לאיזורנו מערכת חדשה וגשומה במיוחד. במקום להתפעל לבדכם מפלאי מזג האוויר (או נזקי מזג האוויר) צלמו את הגשמים ואת סופות הרעמים - ושלחו אלינו את הסרטונים והתמונות למייל האדום, או באמצעות הסלולר למספר 2222.

את תוצאות הסופה הגדולה נזכה לראות בזכות הסרטונים שתשלחו. אבל באזור הגליל המערבי, חיפה והקריות קיבלו כבר אתמול טעימה למה שעתיד לקרות היום בכל הארץ. קרוב ל-50 מ"מ של גשם שירדו בפרק זמן קצר יחסית, גרמו לקריסה של תשתיות והנסיעה בכבישים הפכה לחוויה לא נעימה במיוחד.

עצמים עפים, גשמים עזים ושטפונות

"זה היה כאילו מישהו שופך דליים מהשמיים", סיפרה זהרה ריבקין מקריית חיים, שדווקא קיוותה לכמה טיפות של גשם שישקו את הגינה שלה, אבל גם היא לא ציפתה לכמויות כאלה. צפונה משם בקיבוץ אורטל שברמת הגולן הרגישו היום כמו בסרט: הרוחות העזות לא השאירו סיכוי לעצמים שנקרו בדרכן.

למרות שדרושים עוד גשמים רבים כדי לשקם את מצב הכנרת, שר התשתיות עוזי לנדאו מצליח להיות אופטימי ורואה את הקשר בין הממטרים הכבדים ובין הכיס שלנו. "אם ירדו מספיק גשמים נשקול להקל ואולי אף להקפיא את מס הבצורת", אמר היום.

מזג האוויר היום יהיה גשום וסוער מצפון הארץ ועד צפון הנגב. קיימת סכנת הצפות במקומות הנמוכים ושיטפונות בנחלים. הטמפרטורות יירדו ויהיה קר מהרגיל לעונה. הים התיכון יהיה סוער ומסוכן לרחצה.

בנוסף לסופות רעמים וברקים נרגיש גם במשבי רוח חזקים של 50-80 קילמוטר לשעה ובחברת החשמל מזהירים מעצמת הרוח ומבקשים לקשור ולחזק עצמים שיכולים לעוף ולגרום שיבושים במערכת החשמל.

 אפשר לשלוח לנו סרטונים גם בפייסבוק של "חדשות 2"