עמי אורטיז: עדיין בטראומה

במשפחת אורטיז הופתעו לגלות שהחשוד בפגיעה בבנם הוא יהודי. עמי שנפצע קשה ממטען חבלה עדיין מתקשה להתאושש מהטראומה, עכשיו מקווה אמו שהוא יוכל לישון טוב יותר. במקביל טוען פרקליטו של יעקב טייטל: "מרשי מעורער בנפשו"

יותר משנה וחצי לאחר שנפצע קשה ממטען חבלה במסווה של משלוח מנות, שהניח על פי החשד יעקב טייטל, מתקשה הנער עמי אורטיז, בן ה-16, לחזור לשגרה.

מצבו הרפואי של הנער אמנם השתפר, אך הוא עדיין נדרש לעבור בדיקות וטיפולים רפואיים. בעיקר הוא מנסה לשכוח את האירוע הקשה שעבר. "אני סוחב את הטראומה".

היום עודכנה המשפחה על מעצרו של החשוד בפגיעה בבנם. "הופתענו", הודה אב המשפחה, דיוויד אורטיז. "לא חשבנו שזה יהודי".

לאה, אמו של עמי, סיפרה כי היא כמו בנה, חשה סוג של הקלה וגם צער. "הוא יהודי כמונו", הסבירה. עכשיו היא אומרת, "הוא יכול לישון טוב יותר".

"סימנים מאלוהים"

"מרשי הינו מעורער בנפשו והוא רואה עצמו כשליח של הקב"ה", טוען סניגורו של יעקב טייטל, עו"ד עדי קיידר. "הוא סיפר שקיבל סימנים מאלוהים מאז שנת 2000 והם אלו שהניעו אותו לבצע את המעשים האלה, שהרגיש שאין לו מנוס מלבצע אותם".

לדברי עו"ד קידר "צריך להיות זהירים, כיוון שחלק מהדברים שהוא הודה בהם, עדיין לא ברור עד כמה הוא מעורב בהם". הסנגור הביא כדוגמה את הרצח בברנוער, שטייטל הודה כי ביצע, אך השב"כ שלל זאת. 

המפכ"ל: נחשף עולם אפל ומסוכן

"מדובר בחקירה ביטחונית מורכבת ומסועפת שנוהלה בשיתוף פעולה של השב"כ ומשטרת ישראל שכלל את מחוזות ירושלים, ש"י ויחידות מקצועיות במטה הארצי", אמר לאחר חשיפת הפרשה מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן.

"פענוח שרשרת האירועים החמורים חשף עולם אפל ומסוכן במהלכו נטלו חיי אדם ונפצעו אחרים, זאת, לכאורה, על רקע אידיאולוגי קיצוני. החשיפה המקצועית וסיכול המשך הפעילות הפלילית של החשוד מקבלים חשיבות עליונה בכל הנוגע לשמירת בטחון הפנים, הסדר החברתי ועליונות שלטון החוק.

המפכ"ל משבח את חוקרי שירות הביטחון הכללי ואת חוקרי המשטרה על החקירה המאומצת והמקצועית ומציין לחיוב את שיתוף הפעולה בין הארגונים.

"אני מברך את השב"כ ואת כוחות הביטחון על פענוח הפשעים", אמר שר הביטחון אהוד ברק. "מדובר בהישג חשוב במאבק על הדמוקרטיה שיביא לעשיית צדק. מבלי להיגרר להכללות, אסור לנו כחברה לאפשר ליחידים ולאלמנטים סהרוריים להכתיב את סדר יומנו הלאומי".

דיכטר: המחבל ביקש להרוג

ח"כ אבי דיכטר, השר לשעבר לביטחון פנים הגיב אף הוא לפרסום מעצרו של הטרוריסט היהודי, יעקב טייטל. "מי שאינו מהסס לבצע פיגוע טרור כנגד מי שדוגל באידיאולוגיה לאומית או אזרחית שונה משלו, מתחיל עם מטען דמה יעבור למטען אמיתי ויסיים בירי כדי להרוג", אמר.

"המחבל שהניח את המטען בפתח ביתו של פרופ' שטרנהל ביקש להורגו. מי שאינו מצטרף לגינוי מעשהו, הופך עצמו לתומך במחבל ובמעשיו".

ראש מועצת מטה בנימין אבי רואה אמר כי "המעשים המיוחסים לחשוד חמורים, פסולים ובל יעשו הן מבחינה מוסרית והן מבחינה חוקית. החשוד הינו אדם מוזר וחריג שאינו מלמד על הכלל. מתיישבי בנימין בכלל ושבות רחל בפרט הם ציבור איכותי, מוסרי ושומר חוק ששולל מכל וכל את המעשים המדוברים".

רואה הדגיש כי הוא מחזק את ידי כוחות הביטחון על מאמציהם בפרשה. "אני קורא לראשי השמאל ולתקשורת לגלות אחריות ולא לפתוח במחול שדים שמבקש להכפיש את ההתיישבות על לא עוול בכפה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק