חיפה טובעת בכמויות משקעים אדירות

לאחר שהציף את השרון והמרכז, הגיע היום הגשם לחיפה וגרם לכאוס. שבר ענן שהמטיר ממטרים כבדים במשך כרבע שעה גרם להצפה וסגירה של כבישים מרכזיים ולאנשים רבים למצוא את עצמם לכודים בתוך מכוניותיהם. רק תושייה של צוותי כיבוי אש שהיו באזור בכוננות מוגברת הצליחה לחלץ אותם משלוליות הענק ללא פגע

לאחר ההצפות שהיו בסוף השבוע בשרון ובמרכז, גם חיפה לא נשארה יבשה. שלוליות ענק הצטברו היום בעיר לאחר ששבר ענן גרם למטח כבד של גשם וברד. מערכת הניקוז לא הצליחה לקלוט את כמויות המשקעים האדירות והביוב פשוט עלה על גדותיו.

האזור שנפגע בצורה המשמעותית ביותר היה העיר התחתית, אזור גשר פז ושכונת נווה שאנן. שבר ענן יצר כמות גדולה של משקעים, ובתוך רבע שעה גרם להצפה של שכונות העיר התחתית ושל מספר כבישים מרכזיים באזור. כתוצאה מסגירת הכבישים נוצרו באיזור פקקי תנועה גדולים.

כוחות כיבוי האש נקראו לשני אירועים בהם נדרשו הכבאים לחלץ ארבעה שני אדם שהיו לכודים בשתי מכוניות שנתקעו בתוך שלולית ענק. המקרה הראשון אירע ברחוב חלוצי התעשייה בנווה שאנן והמקרה השני התרחש ברחוב משה שרת בקריית חיים. צוותי הכיבוי עדיין פרושים באיזור חיפה והקריות בכוננות מוגברת.

בשישי: אזור השרון הוצף

בסוף השבוע גרם מזג האוויר הסוער להצפות ושיבושים כבדים בתנועה במוקדים שונים במרכז ארץ, לרבות אזור השרון. בנתניה, הרצליה ורעננה נרשמו כמויות משקעים גדולות במיוחד, והמשטרה ושירותי הכבאות ניסו להשתלט על האירועים הרבים.

הגשם הכבד שירד ברעננה הביא לקריסת צובר גז סמוך למתחם "פארק" ברעננה. בעקבות הקריסה נוצרה דליפת גז, המתחם פונה לחלוטין ממבקרים והמשטרה אף הרחיקה בני אדם מהרחובות הסמוכים.