הקפיאו את התינוקת והצילו את חייה

טיפול מהפכני בבית החולים הציל את חייה של תינוקת שחבל הטבור נכרך סביב צווארה. נועה הקטנה סבלה ממחסור בחמצן ועמדה בפני פגיעה בלתי הפיכה. אך בעזרת טיפול חדשני שהקפיא את גופה הצליח מוחה של הפעוטה להתאושש וכעת היא בריאה ושלמה. אמה מספרת: "הבלתי יאומן קרה, וקיבלתי אוצר במתנה"

חייה של התינוקת ניצלו. ארכיון (shutterstock)

כנראה שקור יכול להציל חיים: במהלך לידתה של נועה נכרך חבל הטבור סביב צווארה והיא סבלה מאי-ספיקת חמצן. באמצעות טיפול חדשני המוצע בבית החולים, הוכנסה הפעוטה לחליפת קירור שהצילה את חייה, כך מדווח העיתון "מעריב".

נועה הקטנה הוכנסה לחליפה המקפיאה, ששמרה שחום גופה יעמוד על 33 מעלות בלבד. היא הייתה בחליפה לאורך שלושה ימים רצופים, וכך למעשה נמנעה פגיעה מוחית שהייתה יכולה להיות קטלנית.

בבית החולים "מאיר" בכפר סבא, בו בוצע הטיפול החדש, נקבע אתמול כי נועה אכן בריאה לחלוטין. "כבר הייתי בטוחה שנועה נפטרה בלידה", מספרת בהתרגשות האמא הטרייה, "אפילו נפרדתי ממנה בצער".

"קיבלתי אוצר"

עוד מוסיפה אימה של נועה כי, "אחרי שלושה מים כשהוציאו אותה ממכונת הקירור וראיתי שהיא זזה שהרגשתי שהבלתי יאומן קרה, וקיבלתי אוצר במתנה". הרגעים המפחידים ביותר לדבריה היו בזמן בו החלה הלידה בזמן שישבה לבדה בבית. ,פתאום הרגשתי כאבים חזקים בבטן וראיתי שחבל הטבור משתלשל מחוץ לגוף", מספרת האם.

האם מספרת כי הפראמדיק שהוזעק למקום שחרר את הלפיתה של חבל הטבור שנכרך סביב צוואר התינוקת אך עד שהגיעה לבית החולים הרגישה כי התינוקת אינה נושמת.

הטיפול המהפכני הוא ייחודי לבית החולים "מאיר", והוא ללא ספק מציל חיים. הרופאים שטיפלו בילדה מספרים כי חליפת הקירור שמרה על חום גופה של הפעוטה, מה שאפשר למוח להתאושש מהטראומה ולחזור לתפקוד תקין.