הקומבינה של עיריית חיפה: פקחי החנייה מחוייבים לעמוד במכסת דוחות

בעיריית חיפה לא ממש מבינים מה תפקידם האמיתי של דוחות החנייה. "אם לא הבאת כמות מסוימת של דוחות לא עשית עבודה טובה", מעיד אחד הפקחים. הערב אנו חושפים כיצד מגלגלת העירייה בעיר הצפונית כסף גדול מדוחות החנייה - וזה לא הכול

תעשיית הכסף של עיריית חיפה מבוססת על דוחות החנייה: בעיר חיפה כנראה חושבים שתפקידם של דוחות החנייה אינו לשמור על הסדר הטוב. אחרת, אין דרך להסביר כיצד הפכו הדפים הקטנים שנצמדים לשמשת המכוניות החונות ברחובות - לגורם ההכנסה המשמעותי של העיר.

לשם ההבהרה, מדובר בתעשייה של עשרות מיליונים. הערב אנחנו מביאים עדויות על כך שפקחים בחיפה מחוייבים לעמוד במכסת דוחות במשמרת - למרות שהדבר לא חוקי. כך שתובטח הכנסה לקופת העירייה - ללא קשר למצב בשטח.

משטר של סנקציות בעירייה

"כל יום אתה גומר פנקס, הוא רוצה 25 דוחות כל יום", נאמר לאחד הפקחים בשיחה שהוקלטה. "אם לא הבאת כמות מסוימת של דוחות לא עשית עבודה טובה", מעיד אחד הפקחים שפוחד להיחשף בגלל משטר הסנקציות בעירייה.

לדבריו, אם לא תעמוד במכסה, ישבצו אותך לעבוד בעיר התחתית, בשכונות קשות. "מוציאים עלייך סכין שם כשאתה נותן דוחות", הוא מספר ומוסיף כי פקחים אף נאלצים לשלם בעצמם לעבריינים כדי שלא יספגו מכות.

העירייה: זה לא נכון

בעיריית חיפה דוחים את הטענות ואמרו הערב בתגובה כי "אין כל דרישה למכסה, תלונות כאלה נבדקו בעבר ולא נמצאו ראיות, אם יהיו חורים חדשים ייבדקו". אז הנה, אנחנו טוענים - יש מה לבדוק כי העדויות בשטח מצביעות על תמונה אחרת לחלוטין.

אבל מתברר כי באמת אין גבול לחוצפה. מאות מתושבי חיפה יגלו בקרוב כי הם חייבים מאות שקלים לעירייה, למרות שלא ראו מעולם את הודעת הקנס. בחודש האחרון עזרו אומץ 17 פקחים והתלוננו על המצב. הם קיבלו תשובה מיידית - מכתבי פיטורין.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק