4 ימים אחרי הרשיון: נהג בשכרות והתנגש בעמוד חשמל

גבר כבן 50 מנתניה שהוציא רשיון נהיגה רק לפני 4 ימים, עלה על ההגה לאחר שהשקה את עצמו בכמות אדירה של אלכוהול. באופן לא מפתיע, את הנסיעה סיים הנהג החדש והמבושם בתוך עמוד חשמל. לנהג שלום, לעמוד - קצת פחות

נהג חדש, שיכור, מעוך על עמוד חשמל. צילום ארכיון (חדשות 2)

אין גבול לעבירות התנועה: שוטרי תחנת נתניה הוזעקו אתמול לזירת תאונת דרכים בה היו מעורבים נהג חדש במיוחד, רכב מסוג פיג'ו, עמוד חשמל והרבה אלכוהול.

גבר כבן 50 שהוציא רשיון נהיגה לפני 4 ימים בלבד, החליט כנראה לחגוג את קבלת הרשיון בשתיית אלכוהול מופרזת ובסיבוב 'דאווין' בשכונה. אלא שהחגיגה של הנהג החדש הסתיימה בהתנגשות בעמוד חשמל. למרבה המזל, האיש לא נזקק לטיפול רפואי - רק להרבה מים כדי להוריד את אחוז האלכוהול בדמו.

שתה אלכוהול לכבוד הוצאת רישיון הנהיגה

"לקראת השעה 04:25 התקבל דיווח במוקד המשטרה על אדם שהתנגש בעמוד חשמל בצומת הרחובות לוי ויעקב דורי בנתניה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רס"מ עמי פוקס, השוטר שהגיע למקום התאונה יחד עם שניים משותפיו לצוות.

כשהגיעו השוטרים למקום הם הבחינו במכונית פרטית מסוג פיג'ו שעלתה על המדרכה ונמעכה לתוך עמוד חשמל, כפי שדווח בקריאה הראשונית למשטרה. "ניגשתי לנהג ושאלתי אותו איך הגיע למצב הזה", סיפר רס"מ פוקס. הנהג החדש טען שהוא נבהל מג'יפ שנסע מולו, איבד שליטה והתנגש בעמוד.

במהלך השיחה עם הנהג, הבחין השוטר כי סגנון דיבורו של האיש כבד ואיטי במיוחד. השוטר הבין מיד כי למרות השעה המוקדמת, הנהג שיכור למדי, וכשהתקרב אליו הריח ריח חזק של אלכוהול מפיו. "שאלתי אותו אם שתה משהו", סיפר השוטר, "הוא פלט הרבה שטויות לאוויר וקילל ברוסית".

וגם נהג ללא מלווה

הנהג המבושם אמנם לא ממש הצליח לתקשר עם השוטרים, אך הודה ששתה עם חברים בחורשה בנתניה והסכים להיבדק במכשיר האלכוהול. בבדיקת ה'ינשוף' התברר כי בדמו נמצאת כמות הגדולה פי 4 מהכמות המותרת לפי חוק - 1075 מיקרוגרם.

בשלב זה היה ברור לרס"מ פוקס כי יש לעצור מיד את האיש. כשהעלה את שמו במסוף המשטרתי גילה להפתעתו כי האיש בן ה-50 הוא למעשה 'נהג חדש' שהוציא רישיון נהיגה לפני ארבעה ימים בלבד. כך שאם לא הספיקו העבירות שביצע הנהג השיכור, נוספה לו עוד עבירה - נהיגה ללא מלווה, כפי שמחייב החוק את הנהגים החדשים.