אבי הילדים שעברו התעללות מחכה ל"רב"

ה"רב" אליאור חן יוסגר הלילה לישראל, אבל אביהם של הילדים שעברו התעללות מסרב להתנחם. שנה וחצי אחרי שחן נמלט לברזיל, נותר האב ד' להתמודד עם הצלקות הפיזיות והנפשיות שהותיר חן בשמונת ילדיו. "הוא איש עם שכל גבוה אבל אין לו לב ומצפון", הוא אומר ומספר שבימים אלה הוא עסוק בעיקר בניסיון לשקם את ילדיו

פרשת הסגרתו של הרב אליאור חן, החשוד שניהל כת והדיח הורים להתעלל בילדיהם, מתקדמת לקראת הגשת כתב אישום עם הסגרתו של חן לישראל הלילה. אך גם במקרה שיורשע, הפרשה רחוקה מלהסתיים - לפחות עבור אותם ילדים שסבלו במשך שנים מ"התיקונים" של חן.

"אני מחכה לראות אותו כמו שמחכים לראות שירותים מלוכלכים", אמר ד', אביהם של שמונת הילדים שעברו התעללות קשה מצד חן, בראיון לעיתון "מעריב". הקטן שבילדיו מתקרב לגיל 5 , ועדיין מאושפז במצב קשה. כיוון שאשתו מרצה עונש מאסר כבר יותר משנה וחצי, נותר האב לבדו בהתמודדות עם הצלקות הפיזיות והנפשיות שהותירה ההתעללות בילדיו. "אני לא רוצה ללכלך את הפה, יש לי את הילדים שלי, אני עסוק בלוגיסטיקה ומנסה לטפל בהם".

למרות שעברה יותר משנה וחצי מאז נמלט חן לברזיל, נוכחותו עדיין מטילה צל בבית המשפחה. לדברי האב, הילדים כבר לא מכנים אותו "הרב" אלא מכנים אותו "יימח שמו" ו"נמנעים מלהזכיר את שמו במפורש".

"הוא לקח לי את הכל"

ד' ואשתו מ', הורי הילדים הלכו בעיניים עצומות אחרי חן במשך שנים. כמו יתר חברי הקבוצה שנסחפו אחריו. לאחר שהפרשת הקשה נחשפה, הורה חן לאם להתרחק מבעלה ואף נשא אותה לאישה שנייה, למרות שהשניים היו עדיין נשואים לאחרים. כמי שהיה שם, הוא מבין מהיכן הגיעה הכניעה לדבריו של חן ואמר: "הוא השתלט על השכל שלה, עכשיו היא חוזרת לעצמה, ברוך השם היא גם עוברת שיקום".

מהעדויות שנאספו עולה כי ההתעללות החמורה ביותר התרחשה לאחר שהאם וילדיה עברו להתגורר עם חן בדירה קטנה בינואר 2008, אז החליט חן שהילדים צריכים לבור "תיקונים" שכללו טלטול, הכאה, כפיתה, שריפת איברים ואכילת צואה.

כוחו של חן נבע מהיכולת שלו לשכנע את מאמיניו שיש לו כוחות נסתרים. מאמינו האמינו שהעיסוק של חן בקבלה המעשית, העניק לו יכולת כישוף. "הוא אדם עם לב רע. זה אדם שיש לו שכל גבוה וחזק, אבל אין לו לב או מצפון", אמר האב. "זה כמו אנשים בתחנה המרכזית שעורכים הימורים קטנים ונותנים לך רווחים גדולים ואחר כך לוקחים לך את הכל. זה מה שהוא עשה לי - הוא לקח לי את הכל".