המתנדב שמצא את הזוג שנפל לבור משחזר: "פתאום ראיתי אישה בתחתית הבור"

שני מתנדבים של משטרת התנועה הארצית ראו הבוקר רכב מונע בלי אנשים בתוכו סמוך למבנה נטוש ליד מחלף נתניה. הם החליטו להיכנס למבנה לבדוק את העניין - החלטה שכנראה הצילה את חייה של האישה שנפלה לתוך הבור בעומק 20 מטרים. את חייו של הגבר שנפל איתה כבר לא ניתן היה להציל. במשטרה מנסים להבין מה גרם לנפילה הטרגית

במשטרה עדיין מנסים להבין מה הביא את זוג המטיילים הבוקר להיכנס לתוך המבנה הנטוש בצד הדרך סמוך למחלף נתניה, צעד שהביא בסופו של דבר למות הגבר ולפציעת האשה באורח בינוני לאחר שנפלו לתוך בור בעומק 20 מטרים, שהיה מלא בזבל ובחוטי חשמל חשופים.

את בני הזוג גילו שני מתנדבים של משטרת התנועה הארצית, שחלפו במקום סמוך לשעה 07:00. "ראיתי את המבנה הנטוש", סיפר לחדשות 2 המתנדב משה תשבי, "הרכב היה מונע בחוץ בלי אנשים בתוכו, וזה היה מוזר מאד. נכנסתי לתוך המבנה וראיתי את הבור, אבל לא ראיתי בהתחלה את האנשים בגלל האפלה שהייתה בפנים".

"היא לא הצליחה להגיד כלום, רק נאנחה 'איי, איי'"

"לאט לאט העיניים התרגלו לחושך ופתאום זיהיתי את האישה בתחתית הבור, שוכבת כשהיא לבושה בבגדים שחורים", הוסיף מתנדב משטרת התנועה. "היא לא הצליחה להגיד כלום, רק נאנחה 'איי, איי' והרימה את היד כדי שנראה אותה. מיד הזעקנו למקום כוחות הצלה גדולים".

"התחלנו לדבר איתה בינתיים כדי לשמור אותה בהכרה, וניסינו לרדת אליה בסולם אבל הוא נגמר באמצע הדרך", הוסיפו שני המתנדבים שהצילו את האישה, "כל מה שיכולנו לעשות הוא לצעוק לה למעלה ולחכות לכוחות ההצלה".

כשהגיעו כוחות ההצלה למקום, השתלשל צוות של מגן דוד אדום לבור בעזרת חבלים בסיוע כוחות כיבוי אש, ומצא את הזוג מוטל בתחתית הבור כשמצבו של הגבר אנוש. הצוות החל להעניק טיפול ראשוני לזוג בתוך הבור ולאחר מכן חילץ את האישה, בת גילו של המטייל, והעביר אותה לבית החולים הלל יפה בחדרה. מותו של הגבר נקבע במקום.

הבאר הייתה מלאה בזבל ובחוטי ברזל

צוותים של מגן דוד אדום וכבאות הגיעו למקום והחלו בפעולות החילוץ המורכבות. "קיבלנו קריאה במגן דוד אדום בשעה 7:34 ויצאנו למקום עם כוחות כבאות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רפי שבע, פרמדיק של מגן דוד אדום. "החילוץ היה מורכב מאוד כיוון שמדובר במבנה עמוק מלא בזבל ובחוטי ברזל חשופים שהקשו על הפינוי".

"מצאנו את הזוג שרוע בתחתית הבור, כשהם סובלים מפגיעות מרובות באיברים כתוצאה מהנפילה והחלנו בטיפול ראשוני בתוך הבור", תיאר הפרמדיק. מדובר בבאר ישנה מאוד ברדיוס של כ-5 מטרים שנמצאת בתוך מבנה נטוש ליד הכביש". 

מפקד משטרת נתניה: "כל כיווני החקירה נבדקים"

מפקד משטרת נתניה, ניצב משנה עמיחי אשד, הגיע אף הוא לזירת האירוע. "המתנדבים הבינו שמשהו אינו כשורה, נכנסו למבנה ואיתרו בור בעומק של כ-20 מטרים", סיפר נצ"מ אשד, "בהמשך התברר שמדובר בגבר ואישה שנפלו לבור".

"אנו נמצאים בשלב איסוף הראיות בתוך הזירה וניסיון לחקור מה קרה בשעות האלה", הוסיף קצין המשטרה. "החקירה עדיין בראשיתה ואנחנו מנסים להבין איך הם נפלו לבור - מנפילה סתמית ועד אירוע פלילי, כל כיווני החקירה נבדקים".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק