ג'מצי: "אנשים במכבי צבועים"

כל העסק התנהל במעטפות נייר פשוטות, שבשוליים שלהן נהג מוני פנאן, המנהל המיתולוגי של מכבי תל-אביב לצייר "סמיילי" קטן. בתוך המעטפות היו אלפי דולרים, התשואה שמסר פנאן לשחקני מכבי שהשקיעו ב"בנק מוני". שחקן העבר דורון ג'מצ'י מספר שמעולם לא עסק לטיפול בכספים, ולדבריו "מכבי תל אביב מתרסקת"

בבית העלמין בקרית שאול זאת הייתה עוד הטרגדיה הפרטית של משפחת פנאן, אבל בכל יום שעובר מתבררת התסבוכת שמאחורי הסוד של המנהל המיתולוגי של מכבי תל אביב. הסוד שהסתיר עד ששם קץ לחייו.

על פי העדויות, מוני פנאן ניהל בנק אפור חובק עולם, עם סניפים בישראל וגם, על פי החשד, בשוויץ ובמזרח, כפי שדווח בעיתון "מעריב". בתוך מכבי תל אביב ידעו רוב השחקנים, ישראלים או זרים, שהגיעו לקבוצה שאת הכסף שלהם כדאי להשקיע אצל המנהל המסור.

על פי עדותו החדשה של שחקן הכדורסל דיון תומאס, הדברים היו די ברורים במכבי תל אביב. ככל הנראה לצד משכורת הבסיס ובונוסים שונים, השחקנים קיבלו את האופציה להרוויח מבנק פנאן. אך למרות זאת כל העדויות החדשות עדיין לא גורמות לאנשי מכבי תל אביב, להודות שידעו על עיסוקיו הפיננסיים של פנאן מול השחקנים.

השוק האפור לוחץ על המשפחה

מוני פנאן, על פי העדויות, הבטיח וקיים תשואות גדולות לאורך השנים. שחקני מכבי ואחרים נהנו מהעסקים איתו, עד שכבר לא היה לו מאיפה להחזיר את הכסף. ייתכן שהעזיבה שלו ממכבי הפכה את עסקיו לפחות אטרקטיביים, ופנאן ניסה את מזלו באפיקים אחרים, בין היתר בהשקעות אצל איש העסקים הבריטי ניק לוין, שהתרסק בשבועות האחרונים.

לאחר שפנאן התאבד הוא הותיר אחריו נושים רבים. גורמים בשוק האפור כבר מפעילים לחץ כבד על המשפחה, עוד בעודה יושבת שבעה, להחזיר את הכסף שפנאן היה חייב לכאורה.

"מכבי תל אביב מתרסקת"

דורון ג'מצ'י, לשעבר קפטן מכבי תל אביב בכדורסל התבטא לראשונה בנוגע לעסקי פנאן בתוכנית "אולפן שישי" עם יאיר לפיד. לדבריו כולם בקבוצה ידעו כי פנאן מנהל חילופי כספים.

"ידעתי שמוני פנאן היה מנהל מסור שדאג לכל מחסורי כשחקן במכבי במשך שנים, ולא רק לשלי, וידעתי כפי שידעו כולם שלמוני יש עסק לפריטת צ'קים וטיפול בכספים כאלה ואחרים ברישיון. נקודה. מעבר לזה כלום", הוא מספר.

"אני לא סנגור של שמעון מזרחי ולא דובר של מכבי", אומר ג'מצ'י, אך עדיין מעלה טענות קשות נגד הנהגת הקבוצה. "כשבן אדם כמו מוני הלך, אנשים נהיו צבועים", הוא אומר.

"עם שמעון אומר שמוני היה חבר שלו למשך 40 שנה ויש משחק בקליפרס והזמן של ההלוויה בשעה אחת ביום חמישי, אני במקומו הייתי עולה על המטוס, לא מעניין אותי המשחק והמשמעויות והחוזה, משאיר את השחקנים, חוזר לארץ ומגיע ללוויה כדי לכבד את מוני, שבנה את המותג המדהים הזה שנקרא מכבי", קובע ג'מצ'י.

עוד הוסיף שחקן העבר, "כבר לפני כמה חודשים אמרתי כבר שמכבי מתרסקת. צר לי, ואני אומר זאת בכאב עצום. זה פוגע במה שחיינו בו כבר שנים". לשאלה האם פנאן הציע לו להפקיד  אצלו כספים ענה ג'מצ'י: "חד משמעית לא, ואוי ואבוי אם היה מציע".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאבדות מוני פנאן - סיקור מיוחד:

מוני פנאן שם קץ לחייו, הערכה: הסתבך בחובות

שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויתו של פנאן

הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב