חברו הטוב של פנאן: "מוני גמר את כל הכסף שלו"

אינספור ספקולציות נשמעו בימים האחרונים סביב נסיבות התאבדותו של מנהל מכבי ת"א לשעבר, מוני פנאן. היום חושף חברו הטוב וחשב מכבי ת"א לשעבר כי פנאן הסתבך בחובות משמעותיים למדי: "מוני נשאר בלי כלום, בלי כלום. רכב לא נשאר למשפחה", אבל ממשיך לטעון כי "שמעון מזרחי לא ידע מזה, דיויד פדרמן לא ידע מזה"

ציון נתן, לשעבר החשב של מכבי תל אביב ומי שהיה חברו הטוב ושותפו של מוני פנאן, אמר היום לתוכנית "עושים ספורט" בגלי צה"ל כי דיבר לאחרונה עם פנאן ביום שבת. "הוא כל הזמן שידר נינוחות", אמר נתן. "זו זכותם של הבעלים של מכבי לעשות את שברצונם לעשות".

"אני לא רוצה להשמיץ אף אחד", אמר נתן, "כתוב שירדתי למחתרת ושלא הייתי בלוויה. אני לא ירדתי למחתרת. הייתי שם, איך בעיתון ("הארץ") כתוב שלא הייתי בלוויה? הייתי שם. מוני פנאן גמר את כל הכסף שלו, הוא נשאר בלי כלום, בלי כלום. רכב לא נשאר למשפחה".

"לא נכון מה שכתוב בעיתונים. לא היה לו כסף, החזרנו את כל הדברים ואנחנו לא רוצים שיהיה חובות לאף אחד", אמר נתן. "כולם מדברים על הקופה הקטנה - פנאן הוציא כסף עבור השחקנים ושני אנשים מטעם מכבי חתמו על הקבלות. מי יכול לבוא ולהעיר על זה? למה שותים את דמו של מוני? לא מדובר בסכומים גדולים, לא היה שם שקל מעבר למה שצריך - שמעון מזרחי היה חותם על משהו שלא צריך?".

"אני לא מסתתר מאיש כמו שכתבו בעיתון, לא מפחד מאיש, אני עם המשפחה. חיבקתי את כולם ואהבתי את כולם", אמר. "מה יש לי להתחבא? מה אני מסתיר ממישהו?".

"חברת מ.פנאן היתה שלי. שילמתי לו משכורת ורציתי להשתמש בשמו וחתמתי איתו על הסכם. יום בהיר אחד איבדתי חבר. הוא לא היה שותף, הוא לא היה בעל הבית. היום יש לי חוב פרטי לבנק של 100 אלף שקל. זהו. החוב הוא אישי שלי ואני אחזיר אותו לבנק".

"איך אני יכול לקנות מנוי לעיתון כשהכתבים שם משקרים כל הזמן? הבנאדם עוד לא נקבר וראית מה עושים?", המשיך נתן. "אני רוקנתי את המשרד כי אין לי את מוני שם. מה אני אעשה שם בלי מוני, אין לי את המותג יותר. אני אולי אשנה את השם של החברה - זה מותג שירד לפח", הוסיף החשב לשעבר של מכבי.

"אם תראה לי אדם שיגיד שנתן מעטפה לידי, תקבל ממני את כל מה שתרצה, אני מתחייב על זה", סיים נתן את דבריו, "שום דבר לא נעשה במשרד שלי. שמעון מזרחי לא ידע מזה, דיויד פדרמן לא ידע מזה".

התמונות האחרונות של מוני פנאן

"מ.פנאן" - כך נכתב רק לפני כמה חודשים על המשרד החדש שפתח אז מוני פנאן כסוכן שחקנים. בקלטת וידאו ביתית שצולמה כשבוע בלבד לפני התאבדותו, מתועד פנאן כאדם שאף אחד לא יכול היה להעלות על דעתו שברצונו לשים קץ לחייו.

לפני מספר ימים הקליט פנאן ברכה מצולמת לחברו הטוב יגאל עמרם, כדורגלן עבר וחבר ותיק. שמח, צוחק ומתבדח, מספר פנאן על חברו: "זו הייתה תקופה יוצאת מן הכלל, מה שאני זוכר מיגאל זה שהוא היה שחקן נשמה". ההקלטה עצמה נקטעת פעם אחר פעם, בשל שיחות הטלפון הרבות שהוא מקבל - המלמדות על שגרת יומו. במשרדו החדש, הציב כמובן את כל הגביעים והמדליות, ולידם הפליג בזכרונות על ימיו כמנהל מכבי תל אביב לנוער בכדורגל.

בני משפחת עמרם המומים מאז צילום הקלטת. הם מספרים על אדם שקיבל אותם רק לפני כשבוע במצב רוח מצויין, ועל פגישה שהסתיימה באיחולים נרגשים. "שיהיה לו במזל טוב, שיהיו לו חיים טובים, ויש לו משפחה על הכיפאק", אומר פנאן ליגאל בקלטת. "שיהיה לכם בכייף ושיהיה לכם חיים טובים", הוא מסכם במשפט שמקבל משמעות מצמררת היום.

וילי סימס:"שחקנים נתנו למוני כסף"

שחקן הקבוצה לשעבר, וילי סימס, סיפר כי גם הוא כמו שחקנים רבים אחרים נכנס לעסקיו הפרטיים של פנאן, אבל הקפיד להתרחק מהם. "אנשים נתנו למוני כסף והם סמכו עליו", שיתף. "ממה שאני שומע מדובר בסכומים גדולים".

וכך זה עבד, לדברי שחקן העבר. "כשלשחקנים היו בעיות ולא היה להם כסף, הוא היה מתערב ונותן להם כסף", אמר סימס. "אם הם לא נתנו כסף לבנק, הם נתנו לו".

סימס ניסה להסביר מדוע התרחק מעסקיו של פנאן. "אני הייתי מחוץ לזה כי לא האמנתי בכל ההבטחות", אמר. היום הוא מעדיף להתמקד בדברים הטובים שמנהלה של מכבי לשעבר עשה בחייו. "למרות שמוני החליט לשים קץ לחייו, אני מנסה להסתכל ולהתמקד בכל הדברים החיוביים שהוא עשה, למען כולם", אמר. "יגידו מה שיגידו - פנאן היה אדם אהוב, וכולם יזכרו את הצדדים החיוביים באישיותו".

לדברי שחקן העבר, הוא שמע על החובות של פנאן מכלי התקשורת. "קראתי בעיתונים על הנסיבות שהביאו את מוני לשים קץ לחייו", אמר סימס לאחר טקס ההלוויה. "אפשר להבין שזה היה עניין אישי אני מניח, אבל בכל הנוגע לקבוצה - הוא נתן את הלב והנשמה למכבי. אני לא חושב ששמעון מזרחי (יו"ר הקבוצה) ואחרים נתנו כמוהו למועדון".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאבדות מוני פנאן - סיקור מיוחד:

מוני פנאן שם קץ לחייו, הערכה: הסתבך בחובות

שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויתו של פנאן

הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב