כך נשמע השיר שהוכן לרושל בת ה-3

יום לפני יום הולדתה רכשה משפחת אושרנקו מתנה מיוחדת לרושל הקטנה: דיסק ובו שירים הנושאים את שמה. המוכר התקשה למלא אחר בקשת האב - אבל דימיטרי התעקש. "אז קדימה, רושל, זה הזמן להתמתח, להתכונן לעוד יום שמח", כך נשמע השיר שמקבל עכשיו משמעות מצמררת

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

דמיטרי אושרנקו לא הסכים לוותר. הוא היה נחוש בדעתו להעניק לבתו את המתנה המושלמת ליום הולדתה השלישי: דיסק עם שירים שנושאים את שמה - רושל.

"הוא בא אליי ואמר: 'תבדוק אם יש לך שירים לילדה רושל'", סיפר המוכר בקניון. "אמרתי לו: 'לא בטוח, זה שם מיוחד, אבדוק ואם אין אקליט ואביא לך עוד שבועים'". דמיטרי התעקש. "יום ההולדת זה היום בערב ואני צריך שהדיסק יהיה מוכן", הסביר האב.

"אז קדימה, רושל, זה הזמן להתמתח, להתכונן לעוד יום שמח", כך נשמע השיר שהכינו דימיטרי וטטיאנה לילדה הקטנה. כמה שעות ספורות אחר כך, קיבלו המילים משמעות מצמררת.

רגעי אושר אחרונים

אתמול, ארבעה ימים לאחר הרצח הטבח הנוראי בראשון לציון, פורסמו תמונות ממצלמות האבטחה בקניון רוטשילד בעיר. בצילומי הווידאו מתועדים בני משפחת אושרנקו ברגעי שיגרה.

בתמונות אפשר לראות את האב דימיטרי מחזיק בזרועותיו את התינוק נתנאל בן השלושה חודשים. במקביל, אם המשפחה, טטיאנה, ובתה רושל בת השלוש הולכות יחדיו לעמדת התשלום של החניה.

הבת מתעקשת לבצע את הפעולות במכונה בעצמה. האם מסכימה, מרימה את בתה הקטנה שמכניסה את הכסף ומוציאה את הקבלה באושר גדול ובסיפוק.

בינתיים עובדים מסביב לשעון כ-300 שוטרים בניסיון לפענח את התעלומה. למרות ההתקדמות בחקירה, אין עדיין בשורות לגבי זהותו של הרוצח. גם במעבדה לזיהוי פלילי ממשיכים לאסוף ראיות ולבחון את הממצאים שנמצאו בזירה במטרה למצוא קצה חוט.

6 קברים זה לצד זה

ביום ראשון הגיעו אלפי בני אדם ובהם מכרים, שכנים ובני משפחה לבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר כדי להיפרד בפעם האחרונה מששת בני המשפחה שנרצחו וגופותיהם נשרפו בדירתם בראשון לציון. מכיוון שבני המשפחה אינם יהודים, הלוויה לא נערכה בבית העלמין בעירם.

קרוביהם של הנרצחים ניסו לשמור על איפוק והתקרבו בדממה לעבר הארונות. אך ברגע שראו את ששת הארונות - ובהם הארונות הקטנים במיוחד של שני הילדים - הם התמוטטו ופרצו בבכי. למרות זאת, הטקס התנהל בשקט מצמרר.

את ההספד הראשון נשא חבר של המשפחה בשפה הרוסית. שרת הקליטה סופה לנדבר נשאה גם היא דברים ואמרה: "באבחת סכין נוראית נרצחה המשפחה על ידי בני עוולה. יהי זכרם ברוך". בתום הדברים הניחו זרים על חלקות הקברים ראש העיר דב צור, שר התיירות סטס מיז'ניקוב ושרת הקליטה סופה לנדבר.

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה