וילי סימס: אנשים נתנו למוני כסף - והם סמכו עליו

כוכב העבר של מכבי תל אביב אישר את הדיווחים לפיהם שחקנים, מאמנים ושופטים השקיעו כסף רב בבנק ההשקעות הפרטי של מוני פנאן ז"ל. "אני הייתי מחוץ לזה, כי לא האמנתי בכל ההבטחות", אמר בריאיון לחדשות 2

שחקן הכדורסל לשעבר וילי סימס, ששיחק במכבי תל אביב בשנות ה-80 והיה שותף לחמש אליפויות ושלושה גביעים, הצטרף היום לגל המנחמים לאחר התאבדותו של מוני פנאן ז"ל. סימס הכיר את פנאן ז"ל במשך שנים, עוד מהתקופה שמוני ז"ל נחשב לאחד ממנהיגי האוהדים של הצהובים. כמו שחקנים רבים אחרים, סימס נכנס לעסקיו הפרטיים של פנאן, אבל הקפיד להתרחק מהם. "אנשים נתנו למוני כסף והם סמכו עליו", סיפר היום לחדשות 2. "ממה שאני שומע מדובר בסכומים גדולים".

וכך זה עבד, לדברי שחקן העבר. "כשלשחקנים היו בעיות ולא היה להם כסף, הוא היה מתערב ונותן להם כסף", אמר סימס. "אם הם לא נתנו כסף לבנק, הם נתנו לו".

סימס ניסה להסביר מדוע התרחק מעסקיו של פנאן. "אני הייתי מחוץ לזה כי לא האמנתי בכל ההבטחות", אמר. היום הוא מעדיף להתמקד בדברים הטובים שמנהלה של מכבי לשעבר עשה בחייו. "למרות שמוני החליט לשים קץ לחייו, אני מנסה להסתכל ולהתמקד בכל הדברים החיוביים שהוא עשה, למען כולם", אמר. "יגידו מה שיגידו - פנאן היה אדם אהוב, וכולם יזכרו את הצדדים החיוביים באישיותו".

לדברי שחקן העבר, הוא שמע על החובות של פנאן מכלי התקשורת. "קראתי בעיתונים על הנסיבות שהביאו את מוני לשים קץ לחייו", אמר סימס לאחר טקס ההלוויה. "אפשר להבין שזה היה עניין אישי אני מניח, אבל בכל הנוגע לקבוצה - הוא נתן את הלב והנשמה למכבי. אני לא חושב ששמעון מזרחי (יו"ר הקבוצה) ואחרים נתנו כמוהו למועדון".

גם שופטים השקיעו

לאחר שפורסם כי שחקני עבר השקיעו כספים רבים אצל פנאן, מתוך תקווה לזכות בתשואות יפות, לחדשות 2 באינטרנט נודע היום כי בין המשקיעים היה גם מאמן כדורסל בכיר. המאמן השקיע לא פחות משני מיליון שקלים אצל מנהלה לשעבר של קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב.

בנוסף למאמן, בבורסת השמות המתארכת נמצאים גם שופט עבר בכיר, מאמן כדורסל בכיר פעיל וכן אישיות בכירה ומוכרת בכדורסל הישראל.

"גם אני השקעתי אצלו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שחקן עבר שהיה מסמלי הקבוצה. "מוני תמיד הניב רווח. הסיבה שהפסקתי להשקיע אצלו היא שלא הבנתי מאיפה הוא הביא את הרווח הזה. כולם השקיעו אצלו והקבוצה ידעה על זה, ובגלל זה הוא הצליח להחזיק את העסק במשך כל כך הרבה שנים".

שחקן העבר הוסיף כי "הכל התמוטט ברגע שמוני עזב את מכבי. לא היה לו יותר את הבסיס האיתן של הקבוצה שאיפשר לו להמשיך ולבצע את גלגול הכספים".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאבדות מוני פנאן - סיקור מיוחד:

מוני פנאן שם קץ לחייו, הערכה: הסתבך בחובות

שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויתו של פנאן

הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב