משפחת אושרנקו שעות לפני הרצח

ביום שישי בבוקר הגיעו דמיטרי וטטיאנה עם הילדים רושל ונתנאל לקניון בראשל"צ. מצלמות האבטחה קלטו אותם - דימטרי נושא את נתנאל על ידיו, וטטיאנה ליד מכונת התשלום עם רושל. שעות לאחר מכן הם נטבחו בדירתם

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

זה נראה כמו עוד יום שישי משפחתי רגיל. אבא, אמא ילדה ותינוק מסתובבים יחדיו, עורכים קניות לקראת השבת. מי דמיין שרק שעות ספורות לאחר מכן הם יירצחו באכזריות זה אחר זה?

הסרטון שצולם ביום שישי האחרון בקניון רוטשילד בראשון לציון מתעד את רגעי האושר האחרונים של ארבעה מבני משפחת אושרנקו שנטבחו בדירתם ברחוב נורדאו.

בתמונות אפשר לראות את האב דימיטרי מחזיק בזרועותיו את התינוק נתנאל בן השלושה חודשים. במקביל, אם המשפחה, טטיאנה, ובתה רושל בת השלוש הולכות יחדיו לעמדת התשלום של החניה.

הבת מחזיקה בידה שקית ובה מתנת יום ההולדת שהוכנה במיוחד עבורה: דיסק ובו שירים שנושאים את שמה. היא מתעקשת לבצע את הפעולות במכונה בעצמה. האם מסכימה, מרימה את בתה הקטנה שמכניסה את הכסף ומוציאה את הקבלה באושר גדול ובסיפוק.

בינתיים עובדים מסביב לשעון כ-300 שוטרים בניסיון לפענח את התעלומה. למרות ההתקדמות בחקירה, אין עדיין בשורות לגבי זהותו של הרוצח. גם במעבדה לזיהוי פלילי ממשיכים לאסוף ראיות ולבחון את הממצאים שנמצאו בזירה במטרה למצוא קצה חוט.

6 קברים זה לצד זה

ביום ראשון הגיעו אלפי בני אדם ובהם מכרים, שכנים ובני משפחה לבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר כדי להיפרד בפעם האחרונה מששת בני המשפחה שנרצחו וגופותיהם נשרפו בדירתם בראשון לציון. מכיוון שבני המשפחה אינם יהודים, הלוויה לא נערכה בבית העלמין בעירם.

קרוביהם של הנרצחים ניסו לשמור על איפוק והתקרבו בדממה לעבר הארונות. אך ברגע שראו את ששת הארונות - ובהם הארונות הקטנים במיוחד של שני הילדים - הם התמוטטו ופרצו בבכי. למרות זאת, הטקס התנהל בשקט מצמרר.

את ההספד הראשון נשא חבר של המשפחה בשפה הרוסית. שרת הקליטה סופה לנדבר נשאה גם היא דברים ואמרה: "באבחת סכין נוראית נרצחה המשפחה על ידי בני עוולה. יהי זכרם ברוך". בתום הדברים הניחו זרים על חלקות הקברים ראש העיר דב צור, שר התיירות סטס מיז'ניקוב ושרת הקליטה סופה לנדבר.

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה