בורסת השמות מתארכת: גם מאמן בכיר בהווה הפקיד מיליונים אצל פנאן

ככל שעובר הזמן, מתבררים עוד ועוד פרטים על עסקיו. לחדשות 2 באינטרנט נודע, כי בין האנשים שהפקידו כסף אצל פנאן, נמצא גם אחד הסמלים הגדולים במועדון, שחקנים זרים בעבר ובהווה, שופט עבר בכיר ואישיות בכירה ומוכרת בכדורסל הישראלי

אלפים ליוו בצהריים למנוחות את מנהל מכבי תל אביב מוני פנאן בבית העלמין שבקרית שאול. ככל שחולף הזמן, נחשפים פרטים חדשים על חובותיו - חובות שייתכן והובילו להחלטתו לשים קץ לחייו.

לאחר שפורסם כי שחקני עבר השקיעו כספים רבים אצל פנאן, מתוך תקווה לזכות בתשואות יפות, לחדשות 2 באינטרנט נודע כי בין המשקיעים נמצא גם מאמן כדורסל בכיר. המאמן השקיע לא פחות משני מיליון שקלים אצל המנהל לשעבר.

בנוסף למאמן, בבורסת השמות המתארכת נמצאים גם שופט עבר בכיר, מאמן כדורסל בכיר נוסף ופעיל וכן אישיות בכירה ומוכרת בכדורסל הישראל.

"גם אני השקעתי אצלו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שחקן עבר שהיה מסמלי הקבוצה. "מוני תמיד הניב רווח. הסיבה שהפסקתי להשקיע אצלו היא, שלא הבנתי מאיפה הוא הביא את הרווח הזה. כולם השקיעו אצלו והקבוצה ידעה על זה, ובגלל זה הוא הצליח להחזיק את העסק במשך כל כך הרבה שנים".

שחקן העבר הוסיף, כי "הכל התמוטט ברגע שמוני עזב את מכבי. לא היה לו יותר את הבסיס האיתן של הקבוצה שאיפשר לו להמשיך ולבצע את גלגול הכספים".

שרון פנאן: "היה לך לב ענק"

אלפי בני אדם חולקים כבוד אחרון לפנאן בבית העלמין קרית שאול. בקהל ניתן לראות גם פרצופים מוכרים מההיסטוריה של מכבי ת"א ובהם עודד קטש, דורון שפר, דורון ג'מצ'י, וילי סימס, אולסי פרי ונדב הנפלד. גם ניקולה וויצ'יץ' עזב את יוון - בה הוא משחק במועדון אולימפיאקוס - והגיע להלוויה.

"אני מוני קטן ואני אומר את זה בגאווה", ספד רגב פנאן, בנו של מוני ושחקן מכבי ת"א בעבר. "אלוהים נתן לי את הזכות להיות הבן שלך ושחקן שלך במשך שמונה עונות. אנחנו שומרים על אמא, יותם (הלפרין) התחתן, כספי מתאקלם באן בי איי ופארקר מצליח בטורונטו".

"בשביל מוני השמיים לא היו הכל", סיפרה האלמנה הטריה שרון. "היה לך לב ענק, מצחיק, אוהב, וזורם. איש אציל, אב, בן זוג וחבר. השארת צער עד אין סוף".

הברוקר הבריטי נעלם עם הכספים

נסיבות התאבדותו נשל פנאן עדיין נבדקות, ומתחזק החשד כי הוא היה חייב כספים רבים בעקבות הלוואות שלקח, בין היתר מכדורסלני מכבי תל אביב לשעבר. ייתכן מאוד כי מה שהביא להסתבכות מצבו, היא היעלמותו של הברוקר הבריטי ניק לוין שהיה מעורב מאוד בעסקיו של פנאן.

בחודשים האחרונים אותו ברוקר הסתבך בחובות ובתביעות, ופשוט נעלם. מאחוריו הותיר לוין חובות של עשרות רבות של מיליוני לירות סטרלינג.

העיתונות הבריטית דיווחה כי לוין היה חייב כמה מיליוני לירות סטרלינג גם לאיש עסקים ישראלי, וייתכן שהכוונה היא לפנאן. היעלמותו של לוין הובילה, כך מעריכים, ללחץ הולך וגובר על פנאן, שהבטיח ללקוחותיו תשואות נאות על הכספים המושקעים. 

לא ניסיון התאבדות ראשון

מתברר, כי להתאבדות של פנאן אתמול, כך על פי העיתון "מעריב", קדם ניסיון התאבדות שכשל. ביום חמישי האחרון מכבי ת"א חגגה פעמיים: שחקני הקבוצה חגגו יום הולדת 70 ליו"ר הקבוצה שמעון מזרחי, ועונת היורוליג נפתחה בניצחון משכנע על לובליאנה.

פנאן לא הוזמן למסיבה של מזרחי למרות שהשניים היו חברים כמעט 20 שנה. לאחר שהמשחק נגמר, בשעות הלילה, נטל פנאן כמות גדולה של כדורי שינה ונשכב על מיטה. לאחר שבני המשפחה לא הצליחו להשיגו, הם פרצו לביתו ומצאו אותו מטושטש, אך הוא השתקם במהרה.

התאבדות מוני פנאן - סיקור מיוחד:

מוני פנאן שם קץ לחייו, הערכה: הסתבך בחובות

שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויתו של פנאן

הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק