הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

המסעדה המיתולוגית 206 היתה המקום אליו הלך מוני פנאן ברגעיו המאושרים ביותר - המקום בו חוגגים אליפויות וגביעים. אל המסעדה הגיעו היום אוהדים ומכרים שמתקשים לעכל את מותו הטרגי. "פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה", אמר בבר סוויסה, המלצר המיתולוגי. כעת נותרו רק התמונות על הקירות, בהן נראה מוני מחייך ומאושר

הקהל הצהוב באבל: האוהדים הרבים של קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל מרגישים כאילו איבדו אב, לאחר שהמנהל האגדי של הקבוצה מוני פנאן שם היום קץ לחייו. גם במסעדה המיתולוגית 206, מעוז הצהובים והמקום בו חגגו שחקני ואוהדי מכבי אינספור אליפויות וגביעים, מתקשים לעכל את מותו של מי שהיה אורח קבוע במקום.

"לאחר כל זכייה באליפות של קבוצת הכדורסל והכדורגל, שחקנים היו מגיעים לכאן אוכלים וחוגגים", סיפר אחד מבעלי המסעדה, אברהם מלצמן. "מוני תמיד היה חוגג יחד עם כולם".

המסעדה המפורסמת ידועה בכך שכל קירותיה מלאים בתמונות צפופות של שחקני ומאמני מכבי תל אביב, ופרצופים חדשים וישנים מביטים על הלקוחות במקום. בין התמונות מופיע פעמים רבות גם מוני, כשהוא מחובק עם בעלי המסעדה ומאושר לאחר זכייה באליפות נוספת.

"פעם למעלה ופעם למטה"

"אי אפשר להבין לאן התהילה יכולה לקחת אותך", אומר בבר סוויסה, המלצר המיתולוגי של המסעדה. "פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה, אי אפשר להבין מה קרה".

לאחר היוודע דבר מותו של פנאן היום הגיעו אל מסעדת 206 כמה מאוהדי הקבוצה. האוהדים הצהובים התקבצו במקום כדי להיזכר באדם שהפך להיות הסמל והפנים של קבוצת מכבי תל אביב, והיום שם קץ לחייו באופן כל כך טרגי.

בשעות הצהריים פנאן שם קץ לחייו בתלייה בביתו שברמת אביב. צוות מד"א שהוזעק לביתו ניסה לבצע בו פעולות החייאה ממושכות, אך נאלץ לקבוע בסופו של דבר את מותו. ספורטאים, מכרים ובני משפחה רבים הגיעו לביתו לאחר ששמעו על המקרה, כדי להביע תנחומים ולחזק את משפחתו.

 מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב

מזרחי המום; מכבי שוקלת לשוב לארץ

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק