"פגע וברח" בי-ם: בת 4 נדרסה למוות לאחר שירדה מרכב הסעות

טרגדיה בירושלים: פעוטה בת 4 נהרגה לאחר שרכב פגע בה בעוצמה ברחוב אוסישקין בבירה, ככל הנראה לאחר שירדה מרכב הסעות. "מצאנו את הילדה בתוך שלולית דם", סיפר משה לוי כונן איחוד הצלה. בתחילה הילדה פונתה אחרי החייאה לבית החולים הדסה עין כרם, שם נפטרה מפצעיה. המשטרה עצרה את הנהג, שטוען בחקירתו: לא ראיתי אותה

שוב נהג לא לוקח אחריות: נהג מכונית דרס בצהריים ילדה כבת ארבעה ברחוב אוסישקין בירושלים, ונמלט מהמקום. עוברי אורח מצאו את הילדה במצב אנוש שרועה על הכביש כשהיא מתבוססת בדמה, והזעיקו את כוחות ההצלה על מנת לנסות ולהציל את חייה. היא פונתה לבית החולים ושם מתה מפצעיה.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה שהנהג דרס את הילדה מיד לאחר שירדה מרכב ההסעות עצמו. אחיה בן החמש של הילדה המתין לה ברחוב כדי ללוות אותה בחזרה הביתה, וראה את אחותו נדרסת למוות.

החשוד: לא הבחנתי בילדה

משטרת ירושלים פתחה בסריקות מיד לאחר התאונה, ועצרה אדם בחשד שדרס את הילדה ונמלט מהמקום. בחקירתו טען הנהג הדורס כי לא הבחין שפגע בילדה ולכן נסע מהמקום. 

"הגיע אלינו דיווח על ילדה בת שלוש שמדממת ברחוב", סיפר משה לוי, כונן איחוד הצלה לחדשות 2 באינטרנט, "הגעתי למקום במהירות האפשרית והתחלתי לבצע בה פעולות החייאה יחד עם חובש בכיר יותר".

"זה היה אבוד - היא שכבה בתוך שלולית דם"

"לאחר מספר דקות הגיעה ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהחלה בפעולות החייאה מתקדמות, עם תרופות ומכשירים", הוסיף איש 'איחוד הצלה', "אבל זה כבר היה אבוד - הילדה שכבה בתוך שלולית דם, ללא דופק וללא נשימה".

לאחר שיוצב ראשונית מצבה של הפעוטה, היא הוחשה במהירות לבית החולים הדסה עין כרם בבירה, אולם הרופאים לא הצליחו להציל את חייה והיא נפטרה מפצעיה.

"הילד מתגעגע לאחותו", סיפר מתנדב 'איחוד הצלה', "זוועה זאת המילה היחידה שיש בכדי לתאר את המקרה הנורא הזה".

ילד נוסף בן 7 נפגע מרכב

זמן קצר לאחר התאונה הקטלנית, ילד נוסף נפצע בינוני לאחר שרכב פגע בו ליד גן הפעמון בירושלים. הנהג הפוגע טען שהוא חושב שהמראה בילד בן השבע שהיה לצד הכביש. הוא נמצא עם סימני חבלה בראש ובחזה כשהוא מעורפל הכרה, ופונה לבית החולים הדסה עין כרם להמשך טיפול.

בבית החולים מצבו של הילד הקטן הידרדר וכרגע הוא מוגדר קשה . הנהג החשוד בפגיעה עוכב בשטח לחקירה והמשטרה בודקת כעת את נסיבות האירוע.