צפו בפנאן פורש בעצב ממכבי ת"א

מנהלה האגדי של אמפריית הכדורסל הצהובה שם היום קץ לחייו בתלייה בביתו. כשעזב את מכבי ת"א לפני כשנתיים, אמר במסיבת העיתונאים: "הפכתי לאדם כבוי חסר חדוות עשיה". היום הם נפרדו ממנו לתמיד. צפו בדבריו המרגשים שאמר לפני כשנה

דמותו של מוני פנאן ליוותה את מכבי תל אביב לאורך שנים ארוכות בספורט הישראלי. חבריו במכבי תל אביב עדיין מתקשים לעכל את הידיעה העל מותו של מי שהיה המנהל המיתולוגי של הקבוצה.

הידיעה על מותו של פנאן, אילצה את חבריו ל קבוצה להיפרד ממנו בשנית, הפעם לתמיד. הפעם הקודמת שבה נפרד מהם הייתה ביולי שעבר, אז הודיע פנאן שהוא מסיים את תפקידו אחרי 16 שנים בתפקיד המנהל, ושנים רבות שבהן ליווה את הקבוצה מהיציע.

"זה יום קשה במיוחד עבורי, אני נרגש, אני כואב, אני עצוב", אמר פנאן לשחקני מכבי תל אביב ביום הפרישה, שהתקשו לעכל אז שהמנהל המיתולוגי לא ייכנס יותר לחדר ההלבשה. "אין לי כבר תפקיד אז אני לא אכנס הנה, כי אין לי מה לעשות פה".

הפרידה אז התרחשה בטונים צורמים לאחר שפנאן חש שדחקו אותו בהחוצה. בתקופתו כמנהל הוא לא היה חייב דין וחשבון לאף אחד, ועשה בקבוצה כמעט כרצונו. אך עם הזמן נכנסו אנשים חדשים למערכת שמתחו לא פעם ביקורת על התנהלותו.

"אני אבא של השחקנים"

מי שהסתכל מהצד לא חשב לרגע שמדובר בעבודה. בשבילו זו הייתה משפחה. "ילדים לא נוטשים, אני אבא של הילדים פה, אבא של השחקנים", אמר לא פעם. שחקני הקבוצה נהגו לדבר על כך שהוא פועל מהלב, מהרגש. "הוא אחד במינו", אמרו בהזדמנויות שונות.

"אני איש של עבודת צוות, וכשלא קיבלתי פידבק על שיתוף הפעולה והכבוד מחברי להנהלה, נעשיתי אדם כבוי ואיבדתי את חדוות העשייה", אמר בהודעתו. "כל אלה גרמו לי לשבת עם עצמי ולהתייסר בלבטים קשים עד שהגעתי למסקנה שחילוקי הדעות והפערים אינם ניתנים לגישור".

על צורת העבודה שלו סיפר שחקן העבר נדב הנפלד: "כל פועל זר שהגיע לארץ, עוד לא פתח את דלת הבית וחיכה לו מקרר מלא בכל טוב. אם הוא היה שותה חלב 3 אחוזי שומן ולא אחוז, אז כמובן אחרי התנצלות, לא עברה רבע שעה והכל היה במקום".

מוני פנאן שם קץ לחייו בתלייה

מזרחי המום; מכבי שוקלת לשוב לארץ

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק